Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Akies ir jos priedinių organų ligos -

  Episkleritas

  Apie ligą
  Tai išorinio skaidulinio akies obuolio dangalo – odenos – uždegimas, kuris yra neinfekcinis, išplinta po episklerą ir giliuosius junginės sluoksnius. Pasitaiko dažniau jauno amžiaus asmenims, vyrams ir moterims vienodai dažnai. Episkleritas kartais būna susijęs su sisteminėmis ligomis, pvz., reumatoidiniu artritu, sistemine raudonąja vilklige, taip pat sergant podagra, uždegimine žarnyno liga, po persirgtos juostinės pūslelinės ir kt. Dažnai liga lieka idiopatinės kilmės, nes nenustatoma priežastis.  
  Trumpai apie simptomus
  Episkleritas prasideda staiga. Dėl kraujagyslių išsiplėtimo akis parausta per visą akį difuziškai ar dažniau dėmėmis (sektorinis paraudimas). Išskyrų neatsiranda, rega nesutrinka. Būdingas vienos ar abiejų akių nežymus skausmas. Toks uždegimas paprastai savaime praeina, tačiau nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ar vietiniai steroidų lašai pagreitina gijimą.  
  Diagnostika
  Atliekami išsamūs tyrimai ar nėra sisteminės ligos. Diagnozuojant remiamasi simptomais. Pastebėta, kad episklerito atveju sulašinus kraujagysles sutraukiančių vaisų į akis, ta vieta pabąla.  
  Gydymas
  Liga savaime praeina, bet galima skirti vietinių steroidų lašų, dirbtinių ašarų ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

  Ligų paieškos žymos:

  episkleritas