Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Nervų sistemos ligos -

  Alzheimerio liga

  Apie ligą
  Tai lėtinė neurodegeneracinė liga, pasireiškianti progresuojančiu atminties praradimu bei kitais paintiniais (kognityviniais) ir nekognityviniais
  Trumpai apie simptomus
  s. Ši liga – dažniausia demencijos priežastis. Demencija – tai sindromas, pasižymintis buvusių normalių pažinimo funkcijų pablogėjimu, sutrikdančiu kasdienę veiklą. Senstant populiacijai, Alzheimerio liga sergančiųjų skaičius greitai didėja. 65 – 69 m. amžiuje serga 2-3 %, 80-84 m. amžiuje – apie 15-24% populiacijos. Šios ligos priežastis nėra visiškai aiški, yra nustatytas genas, susijęs su didesne rizika susirgti. Manoma, įtakos ligai išsivystyti turi žemas socioekonominis statusas ir menkas išsilavinimas, lytis – moterims dažniau dėl hormonų estrogenų sumažėjimo postmenopauziniu laikotarpiu), galvos smegenų traumos ir giminėje esantys narys, sergantis Dauno sindromu. Vidutinė išgyvenamumo trukmė, diagnozavus Alzheimerio ligą, yra 8-9 m.   Simptomai Atminites sutrikimas – pagrindinis Alzeimerio ligos požymis. Anksčiausiai pasireiškia naujos informacijos įsisavinimas (pažeidžiama trumpalaikė atmintis). Pvz., neatsimena ką tik įvykusio pokalbio. Kartu su atmintie sutrikimu, atsiranda ir dezorientacija laike ir erdvėje – nesupranta kelinti tuo metu yra metai, kur žmogus yra. Sutrinka ir kalba – tampa miglota, žmogus nori ką nors pasakyti, bet neranda tinkamų žodžių, negali kokio nors daikto įvardinti. Suvokimas taipogi sutrinka – aplinkoje esančių figūrų ir fono klaidingas išskyrimas, kontrasto įvertinimas. Tai yra: nesupranta, ar daiktas toli, ar arti, neišskiria daikto iš fono,- tai apsunkina sergančiojo kasdienę veiklą. Alzheimerio ligai labai būdingi elgsenos sutrikimai – sujaudinimas, iniciatyvos sumažėjimas, nenoras ką veikti, asmenybės pakitimai. Sergantieji ima aplinkinius kaltinti vagystėmis, persekiojimu, jie gali matyti haliucinacijas. Pasireiškia ir depresija, nerimo epizodai.  
  Diagnostika
  Svarbiausi yra klinikiniai simptomai, bet gydytojai dar atlieka su pacientu daug testų, pagal kuriuos įvertina, ar žmogus serga Alzheimerio liga. Be šių testų svarbus biocheminis smegenų skysčio, kraujo ar šlapimo tyrimas, kuris parodo būdingus žymenis  šiai ligai. Kompiuterinė tomografija ar magnetinio rezonanso tyrimas parodo smegenų pažeidimą, t.y., smegenų nykimo židinius.  
  Gydymas
  Skiriami cholinerginai vaistai (Donepezil, Rivastigmine, Galantamine), Memantine, nootropai (Piracetam), neuroprotektoriai, psichotropiniai vaistai.

  Ligų paieškos žymos:

  alzheimerio