Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Traumos, apsinuodijimai ir kiti išorinių priežasčių padariniai -

  Menisko plyšimas

  Apie ligą
  Meniskas – tai skaidulinis kremzlinis audinys kelio sąnaryje tarp šlaunikaulio ir blauzdikaulio, jis skirstomas į vidinį ir išorinį. Pagrindinė menisko funkcija yra „amortizacinė“, t.y., smūgių į šį sąnarį sušvelninimas, kelio stabilizavimas. Menisko plyšimas gana dažnas kelio sąnario pažeidimas, ypač 20-30 metų amžiaus vyrams (5-6 kartus dažniau nei bendrai populiacijai).  
  Trumpai apie simptomus
  Menisko plyšimas beskausmis, retai trauminės kilmės. Meniskas pažeidžiamas, kai šiek tiek sulenkta koja (20°) pasukama (pvz., lipant iš dar nesustojusio troleibuso), tokiu metu kojos raiščiai atsipalaiduoja, šlaunikaulio gumburas prispaudžia meniską ir sukimo metu jį suplėšo. Atsiranda lokalus taškinis skausmas tik tuomet, kai meniskas stringa. Tai pajuntama judesių metu, pagrinde lipant laiptais žemyn, nes yra tempiama sąnario kapsulė, ją ir skauda (pats meniskas neskausmingas). Procesui užsitęsus, dėl nuolatinio kapsulės dirginimo susikaupia skysčio sąnario ertmėje, todėl gali skaudėti ramybėje. Kai yra menisko strigimas, susidaro judesio blokas.  
  Diagnostika
  Remiamasi anamneze, klinikiniais simptomais. Taip pat gydytojas atlieka specifinius testus (pvz., negali atsisėsti sukryžiavęs turkiškai kojų – taip būna esant vidinio menisko plyšimui). Svarbūs instrumentiniai tyrimai kaip kompiuterinė tomografija, megnetinio rezonanso tyrimas, rentgenograma labiau diferencijuojant nuo kitų pažeidimų. Patikimiausias tyrimas – artroskopija, tai ir diagnostikos ir gydymo metodas.  
  Gydymas
  Konservatyvaus gydymo nėra, plyšęs meniskas nesugyja. Kai yra sąnario blokas – šalinama manipuliacijomis. Ranka paspaudžiama priešinga kelio pusė, padidėjus sąnariniam paviršiui atliekamas lenkimas, tiesimas. Artroskopijos indikacijos – jaunas amžius, aktyvus sportas, fizinė veikla, nepavykęs bloko atstatymas. Jos metu atliekama menisko rezekcija, menisko siūlė, kai meniskas plyšta prie pat kapsulės.

  Ligų paieškos žymos:

  menisko

  plyšimas