Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Akies ir jos priedinių organų ligos -

  Hipertenzinė retinopatija

  Apie ligą
  Tai arterinės hipertenzijos sukelta komplikacija - tinklainės kraujagyslių pokyčiai dėl kraujagyslių spazmo kaip atsakas į pakilusį kraujo spaudimą ar jų sklerotiniai pakitimai dėl lėtinio kraujo spaudimo padidėjimo.  
  Trumpai apie simptomus
  Simptomai nebūna išreikšti, dažnai sergantysis arterine hipertenzija jokių nusiskundimų neišsako, tačiau ištyrus oftalmoskopu, atpinkami pakitimai. Kitais atvejais pasireiškia regėjimo aštrumo susilpnėjimas, atsiranda migla akyse, kuri tai užeina tai praeina. Kartais įtemptai dirbant ir pavargus akims, staiga dingsta rega, bet po kurio laiko tai praeina. Kiek dažniau pasireiškia galvos skausmas, kuriam aprimus, rega kurį laiką suprastėja.  
  Diagnostika
  Hipertenzinė retinopatija nustatoma tik akių gydytojui atlikus aftalmoskopiją (kas 6-12mėn.). Jis aptinka specifinius pakitimus kaip kraujagyslių sklerozė, praplatėjęs arteriolinis šviesos refleksas („vario ir sidabro vielos“ požymiai), venų įlinkimas susikirtimo su arterijomis vietose, židininis arteriolių susiaurėjimas/išsiplėtimas, liepsnos formos kraujosruvos, nervinių galūnėlių pažeidimai, regos nervo paburkimas. Visi šie tinklainės pokyčiai įvertinami ir nustatomas akių pažeidimo laipsnis. Pagal šiuos pažeidimo požymius sprendžiama, kiek pakankamai koreguojamas arterinis kraujo spaudimas.  
  Gydymas
  Svarbiausia koreguoti aukštą arterinį kraujo spaudimą. Atlikti akių dugno tyrimą kas 6-12 mėn. Tinkamai koregavus arterinę hipertenziją, akių pakenkimas progresuoja lėčiau. Kai akių dugno pakenkimas yra arti geltonosios dėmės, tai gydoma lazerine fotokoaguliacija, siekiant sumažinti apakimo riziką.

  Ligų paieškos žymos:

  hipertenzinė

  retinopatija