Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Akies ir jos priedinių organų ligos -

  Voko ektropionas (išvirtimas)

  Apie ligą
  Tai akies viršutinio ar apatinio voko krašto išvirtimas į išorę. Priežastys panašios kaip ir antropiono (vokų įvirtimas į vidų) – senatviniai akies pakitimai, veidinio nervo pakitimai (esant jo paralyžiui, apatinis vokas dažnai išvirsta, bet viršutinio voko nusileidimas nebūdingas), voko odos randėjimas bei dideli vokų, veido navikai, sukeliantis tempimą.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindinis simptomas – voko išvirtimo sukeltas nuolatinis ašarojimas. Ašarojama dėl sutrikdyto normalaus ašarų surinkimo. Jeigu į akį patenka infekcija, greitai kyla uždegimas. Atvira akies junginė gali randėti, keratinizuotis. Jeigu susiformuoja opelės, būtina skubi pagalba.  
  Diagnostika
  Reikalinga akių gydytojo apžiūra. Jis nustato ektropiono susidarymo priežastį, įvertina sunkumą ir paskiria gydymą.  
  Gydymas
  Senatviniai ektropionai gydomi paprastomis chirurginėmis korekcijomis. Ektropionai dėl veidinio nervo paralyžiaus koreguojami kartu su nervo veiklos atstatymu. Jei pavyksta tai atkurti, akis gydoma tik dirbtinių ašarų tepaliukais. Jei yra rizika, kad akies ragena bus pažeista, atliekama laikina tarsorafija – abiejų vokų susiuvimas, arba botulino injekcija, sukelianti viršutinio voko apsauginį nusileidimą. Jei veidinio nervo ir akies pažeidimas yra nuolatinis, tai gydoma sudėtingesnėmis operacijomis.

  Ligų paieškos žymos:

  ektropionas

  (išvirtimas)