Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos ligos -

  Adisono liga

  Apie ligą
  Tai pirminis lėtinis antinksčių nepakankamumas, kai sunaikinama daugiau kaip 90% antinksčių žievės. Dažniausiai tai būna dėl nežinomos priežasties (idiopatinis), kitais atvejais dėl kitų ligų - tuberkuliozės, sarkoidozės, hemochromatozės, histoplazmozės, antinksčių auglio ar metastazių, amiliodozės, ar dėl antinksčių pašalinimo. Rečiau pasitaiko antrinis antinksčių nepakankamumas dėl smegenyse esančių  hipofizės  ar hipotalamo pažeidimo, auglio, infarkto.  
  Trumpai apie simptomus
  Pasireiškia greitas nuovargis, silpnumas, svorio netekimas dėl apetito sumažėjimo, noras sūriai valgyti, žemas arterinis kraujo spaudimas, odos ir gleivinės padidėjusi pigmentacija, ypač spenelių aureolių, įlinkimų, randų srityse, pagreitėjęs įdegimas saulėje, plaukuotumo sumažėjimas pažastyse ir gaktos srityje dėl sumažėjusios androgenų gamybos.  
  Diagnostika
  Kraujyje aptinkamas natrio, gliukozės konc. sumažėjimas. Atliekamas stimuliacinis adrenokortikotropinio hormono (AKTH) mėginys ar metirapono mėginys ir pagal gautus rezultatus nustatoma, ar šis hipoaldosteronizmas pirminis ar antrinis. Taip pat atliekamas ultragarsinis, kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimas.  
  Gydymas
  Taikoma pakaitinė gliukokortikoidų terapija visam gyvenimui – prednizolonas, taip pat pridedamas fludrokortizonas. 

  Ligų paieškos žymos:

  adisono