Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos ligos -

  Neuropatinis beriberis

  Apie ligą
  Tai dėl nepakankamos mitybos išsivysčiusi polineuropatija, kuri pasireiškia daugelio nervų pažeidimu (dėl B grupės vitaminų trūkumo, ypač vit.B1). Dažnai ši liga atsiranda alkoholikams dėl šių vitaminų stokos.Anksčiau buvo manoma, kad beriberio liga serga Rytų šalių gyventojai, kurių mitybos racione daugiausia ryžiai. Tačiau paaiškėjo, kad susergama visame pasaulyje.  
  Trumpai apie simptomus
  Ligos pradžia būna besimptomė. Vėliau išryškėja įvairaus laipsnio jutimo ir judesių sutrikimai (ypač pėdose ir blauzdose), gali būti pėdų deginančio pobūdžio skausmas, paskui panašiai apima ir rankas. Sergantieji pastebi kad jų pėdų ir plaštakų prakaitavimas suintensyvėja, jos patinsta, atsiveria opelės. Judesių sutrikimai pasireiškia kaip dalinis ar visiškas galūnių paralyžius.Kai kuriems sergantiesiems būna kitų simptomų kaip žemas kraujo spaudimas, sutrikęs rijimas, kvėpavimas.  
  Diagnostika
  a) klinikiniai simptomai;b) atliekama ENMG (elektreoneuromiografija) – nustatoma nervų sistemos pažeidimai.  
  Gydymas
  Mitybos korekcija, praturtinta B grupės vitaminais, alkoholio atsisakymas. Skausmo malšinimui –  nuskausminamieji. Taikomi masažai, gydomoji mankšta.

  Ligų paieškos žymos:

  neuropatinis

  beriberis

  Simptomų sąrašas
  Vaistų sąrašas