Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Įgimta radioulnarinė sinostozė

  Apie ligą
  Tai įgimtas dilbio kaulų – stipinkaulio ir alkūnkaulio – suaugimas ties alkūnės sritimi. Tokia patologija gali atsirasti kitų anomalijų pasireiškimo fone (Polando, Carpenterio ir kt.) arba kaip atskira liga. Ligai išsivystyti svarbūs genetiniai, teratologiniai veiksniai. Tikslus sergančiųjų
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindinis simptomas - sutrikusi dilbio funkcija, vaikas negali atgręžti jo. Tokia patologija apsunkina apsitarnavimą, ypatingai kai pakitę abu dilbiai. Jei ši radioulnarinė sinostozė būna kartu su kitais sindromais, tai išryškėja jiems būdingi simptomai ir požymiai.  
  Diagnostika
  Remiamasi simptomais, galutinai diagnozė patvirtinama rentgenogramomis. Kartais dėl kitų anomalijų prireikia genetiko konsultacijos ir ištyrimo.  
  Gydymas
  Kai dilbis nusisukęs apie 30-60°, vaikas stebimas. Konservatyvus gydymas neveiksmingas. Kai didėja dilbio nusisukimo laipsniai, esant abipusiam suaugimui, indikuotina operacija. Atliekamas kaulų įpjovimas jų suaugimo vietoje, atsukama ranka ir ji fiksuojama vielomis ar strypais. Vielos šalinamos po 6-10 savaičių.

  Ligų paieškos žymos:

  įgimta

  radioulnarinė

  sinostozė