Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Escherichia coli infekcija

  Apie ligą
  Tai ūminė žarnyno infekcija, kylanti dėl viduriavimą sukeliančių žarnyno lazdelių.  
  Ligos nuotraukos
  Escherichia coli infekcija Nuotrauka Nr. 1
  Escherichia coli infekcija Nuotrauka Nr. 2
  Escherichia coli infekcija Nuotrauka Nr. 3
  Trumpai apie simptomus
  Susergama po 16-72 valandų nuo užsikrėtimo enterotoksinėmis escherichijomis. Liga pasireiškia bendru silpnumu, galvos svaigimu, priepuoliniu pilvo skausmu, dažnu ir gausiu vandeningu viduriavimu. Kūno temperatūra normali ar neaukšta, kartais ligonius pykina, jie vemia. Pilvas būna išsipūtęs, liečiant nestipriai skausmingas, gurguliuojantis. Ligos eiga priklauso nuo skysčio netekimo laipsnio.  
  Diagnostika
  Diagnozė pagrindžiama atlikus bakteriologinį tiriamosios medžiagos (vėmalų, išmatų) ištyrimą ir joje nustačius enterotoksigeninę escherichiją.  
  Gydymas
  Antibakterinis gydymas rekomenduojamas tik esant vidutinio sunkumo ir sunkiai ligos formai. Vidutinio sunkumo atvejais skiriama gerti trimetoprimo – sulfametaksozolio, ciprofloksacino 5-7 dienas. Sunkiais atvejais į veną leidžiamas cefotaksimas, ciprofloksacinas, ar ofloksacinas pridedant gentamiciną. Svarbiausia netektų skysčių ir elektrolitų atstatymas geriant ar lašinėmis infuzijomis.   Ešerichiozių profilaktinės priemonės yra sanitarinio – higieninio pobūdžio. Tai apima maisto gamybą laikantis griežtų higienos normų, rankų plovimąsi po defekacijos, prieš maisto gamybą, pakeitus vystyklus, taip pat vandens telkinių apsauga. Labai svarbu skatinti motinas maitinti kūdikius iki 4-6 mėn. Privaloma ligonių izoliacija ir užkrato šaltinio, užsikrėtusiųjų skaičiaus išsiaiškinimas, infekcijos plitimo sustabdymas.

  Ligų paieškos žymos:

  escherichia

  infekcija