Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Kampiliobakteriozė

  Apie ligą
  Tai ūminė bakterinė žarnyno liga, kuriai būdinga staigi pradžia, intoksikacija ir virškinamojo trakto pažeidimas.  
  Ligos nuotraukos
  Kampiliobakteriozė Nuotrauka Nr. 1
  Kampiliobakteriozė Nuotrauka Nr. 2
  Kampiliobakteriozė Nuotrauka Nr. 3
  Kampiliobakteriozė Nuotrauka Nr. 4
  Trumpai apie simptomus
  Susergama praėjus 1-5 dienoms nuo užsikrėtimo. Po neilgai trukusio negalavimo, silpnumo, raumenų skausmo, galvos skausmo, šaltkrėčio, staiga pakyla temperatūra iki 40oC ir prasideda spazminiai pilvo skausmai. Staiga prasidėjęs dažnas viduriavimas su pilvo spazmais nuo 3 iki 20 kartų per parą vandeningomis žalios spalvos išmatomis su gleivėmis, trunka apie 8  paras ir gali praeiti savaime. Esant vėmimui ir kraujo išmatose galima ilgesnė ligos trukmė. Kampilobakteriozės klinika įvairi: nuo trumpalaikių viduriavimo epizodų iki kelias savaites besitęsiančio plonosios ir storosios žarnos uždegimo su kraujavimu iš žarnyno.  
  Diagnostika
  Kampilobakteriozės diagnozę galima patvirtinti nustačius kampilobakterijų tiriamojoje klinikinėje medžiagoje atliekant bakteriologinį išmatų tyrimą. Retai tiriamojoje medžiagoje retai randama bakterijų DNR, o kraujo serume – specifinių antikūnų (apsauginių imuniteto veiksnių).  
  Gydymas
  Vidutinio sunkumo ir sunkiems kampilobakteriozės atvejai gydomi antibakteriniais preparatais: eritromicinu, ciprofloksacinu, azitromicinu. Gydymo trukmė - 5 dienos. Labai svarbus netektų skysčių ir elektrolitų atstatymas, rūgščių ir šarmų balanso korekcija. Pilvo spazmai malšinami antispazminiais vaistais ar nenarkotiniais analgetikais.   Svarbiausia profilaktikos priemonė – saugus maisto, ypač paukštienos, gaminimas ir vartojimas. Reikia vengti vartoti nepasterizuotus pieno produktus. Sergantys asmenys negali gaminti maisto, prižiūrėti ligonių ir vaikų. Turi būti užtikrinta rankų higiena.