Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kraujotakos sistemos ligos -

  Bado-Chiari sindromas

  Apie ligą
  Bado-Chiari sindromas – tai kepenų venos obstrukcija (kraujo tėkmės blokavimas). Kraujas iš kepenų kraujagyslių suteka į kepenų veną, o iš jos į apatinę tuščiąją veną ir širdį (dešinįjį prieširdį). Atsiradus kraujotakos blokui pažeidžiamos kepenys. Susirgimas pasitaiko retai, tikslus sergamumas šia liga nėra nustatytas. Dažniausiai Bado-Chiari sindromas nustatomas vidutiniame amžiuje. Serga tiek vyrai, tiek moterys, tačiau pastebėta, kad sindromas šiek tiek dažnesnis moterų tarpe.   Ligos priežastis Pasitaiko įvairios priežastys, sukeliančios kepenų venos  obstrukciją. Tai gali būti navikinis procesas, kurio metu kraujagyslė tiesiog spaudžiama iš išorės ar būklės, kurių metu formuojasi trombai (kontraceptikų vartojimas, autoimuninės ligos, kraujo vėžiniai susirgimai, įgimti krešėjimo sutrikimai ir kt.).  
  Trumpai apie simptomus
  Bado-Chiari sindromui būdingi šie klinikiniai simptomai: Skausmas viršutinėje dešinėje pilvo dalyjePilvo apimties padidėjimas (dėl skysčių kaupimosi – ascito)Vėmimas kraujuOdos ir gleivinių pageltimas.  
  Diagnostika
  Vienas pagrindinių su sindromu susijusių simptomų (kepenų pažeidimu) – pilvo apimties padidėjimas (ascitas). Nustačius šį požymį tiriama išsamiau ieškant priežasties. Atliekamas kraujo tyrimas kepenų funkcijai įvertinti, ultragarsinis kepenų tyrimas, kartais kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimas.  
  Gydymas
  Sindromo gydymas varijuoja priklausomai nuo jį sukėlusios priežasties. Gali būti skiriami krešėjimo sistemą veikiantys vaistai (antikoaguliantai, antitrombocitiniai vaistai), taip pat medikamentai skirti ascito mažinimui. Kai kuriais atvejais rekomenduojamas chirurginis gydymas – angioplastika, šuntavimas ar net kepenų persodinimo operacija.

  Ligų paieškos žymos:

  bado-chiari

  sindromas