Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kraujotakos sistemos ligos -

  Mitralinio vožtuvo stenozė

  Apie ligą
  Širdis – raumeninis organas, kurį sudaro keturios kameros: aukščiau esantys prieširdžiai ir žemiau esantys skilveliai. Tarp dešiniosios ir kairiosios širdies pusės yra raumeninė pertvara, dešinįjį prieširdį ir skilvelį skiria taip vadinamas triburis vožtuvas, kairįjį prieširdį ir skilvelį – dviburis (mitralinis) vožtuvas. Mitralinio (dviburio) vožtuvo stenozė – tai širdies yda, kurios metu dėl įvairių priežasčių vožtuvo burės tarpusavyje suauga, vožtuvo anga susiaurėja ir kraujas iš kairiojo skilvelio negali normaliai tekėti į kairįjį, o iš jo į aortą (didžiausią organizmo arteriją). Kairysis skilvelis dirba padidinto krūvio sąlygomis, jo sienelės sustorėja, veliau išsiplečia. Didėja slėgis plaučių kraujagyslėse, atsiranda širdies nepakankamumo
  Trumpai apie simptomus
  . Mitralinė stenozė – tai dažniausiai pasitaikanti širdies yda. 2/3 pacientų su reumatine stenoze yra moterys.   Ligos priežastis Pagrindinė dviburio vožtuvo stenozės priežastis – reumatas (liga, susijusi su streptokokine infekcija). Šiuo metu išsivysčiusiose šalyse reumatas pasitaiko nedažnai, tačiau šis susirgimas yra aktuali problema besivystančiose šalyse. Stenozę taip pat gali sukelti infekcinis endokarditas (retai), mitralinio žiedo kalcifikacija. Kartais pasitaiko įgimta mitralinio vožtuvo deformacija.   Simptomai Normaliai mitralinės angos plotas yra 4-6 cm2. Kai anga susiaurėja iki 2 cm2, atsiranda simptomai fizinio krūvio metu. Ramybėje klinika pasireiškia, kai angos plotas yra 1-1,5 cm2. Pagrindiniai ligos požymiai: Dusulys, kosulys (kartais su krauju),Silpnumas, alpimas,Širdies plakimas,Pėdų, čiurnų tinimas,Krūtinės skausmas (rečiau pasitaiko).  
  Diagnostika
  Išsiaiškinami skundai, atliekamas fizinis ištyrimas. Apžiūrint – veido blyškumas, lūpos gali būti melsvos, ryškiai matomos kaklo venos (dėl padidėjusio spaudimo). Auskultacijos metu pagal girdimus garsus galima nustatyti mitralinę stenozę, tačiau reikalingas išsamesnis ištyrimas. Atliekama elektrokardiograma, krūtinės ląstos rentgenograma, širdies ultragarsinis tyrimas, jei reikia taikomi ir sudėtingesni tyrimo metodai.  
  Gydymas
  Gali būti skiriami vaistai širdies funkcijos nepakankamumui mažinti, tačiau nėra vaistų, kurie gali išgydyti pačia dviburio vožtuvo stenozę. Pagrindinis gydymo būdas – operacinis, kurio metu vožtuvas praplečiamas specialiu balionu ar visai pašalinamas, jo vietą pakeičiant nauju vožtuvu.

  Ligų paieškos žymos:

  mitralinio

  vožtuvo

  stenozė