Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kvėpavimo sistemos ligos -

  Pneumonija, sukelta pneumonijos streptokoko

  Apie ligą
  Tai svarbi visuomenėje įgyta bakterinė infekcija, pasireiškianti įvairiomis klinikinėmis formomis.  
  Trumpai apie simptomus
  Pneumokokinė infekcija pasireiškia vietiškai ir gali išplisti po organizmą. Dažniausiai sukėlėjas pažeidžia kvėpavimo sistemą, daugiau nei trečdalis yra vietinės infekcijos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas). Pneumokiniam plaučių uždegimui ypač būdingas ūmus karščiavimas, prasidedantis šaltkrėčiu. Po valandos ar kelių pradedama kosėti, juntamas diskomfortas kvėpuojant, vėliau atkosima pūlingų ar kraujingų skreplių. Bet dažniausiai pneumokokiniu plaučiu uždegimu komplikuojasi virusinė kvėpavimo takų infekcija, lėtinis bronchitas. Dažnas atipinis infekcijos pasireiškimas, kai sergantys pneumokokiniu plaučių uždegimu senyvi žmonės nekosi, neskrepliuoja ir nekarščiuoja, bet pasidaro vangūs, sutrinka sąmonė ar psichika.  
  Diagnostika
  Pneumokokinis plaučių uždegimas diagnozuojamas remiantis ligonio ištyrimo, plaučių rentgenogramos, periferinio kraujo tyrimo ir skreplių tepinėlio mikroskopijos rezultatais.  
  Gydymas
  Pagrindinis gydymas yra antibakteriniais preparatais. Dėl didėjančio atsparumo penicilinui ir jo grupės antibiotikams (ampicilinui, piperacilinui, penicilino deriniams su beta laktamazių inhibitoriais) vidutiniškai atsparių penicilinui pneumokokų sukeltoms infekcijoms gydyti skiriama trečiosios kartos cefalosporinai ir karbapenemai. Labai atsparūs pneumokokai veikiami fluorchinolonais (levofloksacinu, moksifloksacinu), vankomicinu ar linezolidu. Svarbu suvartoti visą paskirtą antibiotikų dozę.   Pagrindinė profilaktikos priemonė – vakcinavimas. Lietuvoje vartojama 23-valentė pneumokokinė polisacharidinė vakcina, kuria rekomenduojama skiepyti visus vyresnius nei 65 metų žmones bei jaunesnius su tam tikromis būklėmis (lėtinėmis plaučių ligomis, kepenų ciroze ir kitomis). Vakcinos trūkumas yra tai, kad ji nepakankamai veikli jaunesniems nei 2 metų vaikams. Lietuvoje įregistruota nauja 10- valentė polisacharidinė konjuguota vakcina „Synflorix“ (apsaugo nuo pneumokokų, H.influenzae, difterijos ir stabligės sukėlėjų), kuria skiepijami kūdikiai ir vaikai nuo 6 savaičių iki 2 metų, iš viso 3 dozės kas mėnesį. Vėliau nuo 2 metų amžiaus jie turėtų būti skiepijami 23-valente vakcina.

  Ligų paieškos žymos:

  pneumonija

  sukelta

  pneumonijos

  streptokoko