Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Navikai -

  Chondroblastoma

  Apie ligą
  Tai gerybinis kremzlinį audinį gaminantis kaulų epifizių (galų) navikas, kuris dažniausiai pasitaiko jauno amžiaus žmonėms, apie 90% atvejų, navikas aptinkamas  5-25 metų asmenims vyrams dažniau nei moterims (1,4:1). Etiologija nežinoma. Dažniausiai nukenčia šlaunikaulio, žastikaulio, blauzdikaulio epifizės, rečiau pasitaiko galvos ar pėdų kauluose.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindinis simptomas – nežymus lokalu skausmas, trunkantis nuo mėnesio iki kelerių metų. Navikui padidėjus, padidėja ir sąnario apimtis, sutrikti judesiai – ypač tai išryškėja kelio srityje. Neretai naviko sukeltas skausmas laikomas dėl taumos sporto metu ar vaikams žaidžiant , todėl ilgą laiką nesikraipiama į gydytoją. Itin retais atvejais navikas metastazuoja į plaučius.  
  Diagnostika
  Atliekamas rentgenologinis tyrimas - pastebimi kaulo tirpimo židiniai 3-6 cm dydžio, su ryškiais kraštais. Navikinis procesasa paprastai apima mažiau nei pusę epifizės srities, plėtimosi į kaulą nėra, periosto reakcijos (apie kaulą) nėra. Dažniausiai  prireikia kompiuterinės tomografijos (stebima mineralizacija) ir magnetinio rezonanso tyrimo (įvertinamas  aplinkinis patinimas). Diagnozei patvirtinti būtinas biopsinės medžiagos histologinis ištyrimas.  
  Gydymas
  Atliekamas naviko kiuretažas (išgramdymas) ir susidariusios ertmės užpildymas autologiniu spongioziniu kaulu. Kartais, kai navikas užima didelę kaulo dalį, tenka amputuoti pažeistą galūnę dėl visiško kaulo ar sąnario sugriovimo (destrukcijos). Pašalinus naviką, jis recidyvuoja labai retai, ligos prognozė gera.

  Ligų paieškos žymos:

  chondroblastoma