Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Navikai -

  Hodžkino limfoma

  Apie ligą
  Tai piktybinė limfoma, kitaip dar vadinama limfogranulomatoze, Hodgkin-Sternberg-Paltauf liga. Šiai ligai būdingas histologinis požymis (mikroskopuojant pastebimas) – Reed-Sternbergo ląstelės. Šios ląstelės būtina, bet nepakankama sąlyga Hodžkino limfomai diagnozuoti. Pradžioje liga būna lokali – pažeidžiami limfmazgiai. Esant vėlesnei stadijai, ji tampa sistemine, t.y., liga apima ne tik limfinę, bet ir kitas sistemas – kaulų čiulpius, kepenis ir kt. Sergamumas – 2-4 žm./100 tūkst./m. Vyrai serga dažniau nei moterys. Ligos atsiradimo priežastis neaiški, manoma, kad svarbų vaidmenį atlieka onkogeninių virusų, kaip Epstein-Bar, infekcija.  
  Trumpai apie simptomus
  Pasireiškia bendriniai simptomai kaip karščiavimas, prakaitavimas naktimis, mažėjanti kūno masė, sumažėjęs darbingumas, gali būti niežulys, retais atvejais pasitaiko limfmazgių skausmas, atsirandantis išgėrus alkoholio. Limfmazgių beskausmis padidėjimas pasitaiko 80-90% atvejų. Dažniausiai jų aptinkama kaklo srityje, rečiau – kirkšnyse ar pažastyse. Taip pat gali būti tarpuplautyje, pilvo srityje (tuomet itin būdingas dažnas karščiavimas). Galimas kepenų ir blužnies padidėjimas, nerurologinės, endokrininės, urogenitelinės ir kitų sistemų pažeidimo požymių.  
  Diagnostika
  Laboratoriniame kraujo tyrime stebimas padidėjęs eritrocitų nusėdimo greitis (ENG), kartais paidėjęs LDH. Gali būti anemijos požymių. Limfocitų skaičius sumažėja, trečdaliui sergančiųjų galimas eozinofilų skaičiaus padidėjimas. Būtina atlikti histologinį tyrimą mikroskopu, paėmus tiriamosios medžiagos (biopsija), plaučių rentgenogramą ar kompiuterinę tomografiją. Pilvo organų ultragarsinį tyrimą/kompiuterinę tomografiją, griaučių scintigrafiją ir bopsiją, jei įtariamas kaulų pažeidimas.  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  hodžkino

  limfoma