Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Navikai -

  Osteoblastoma

  Apie ligą
  Tai neaiškios kilmės kaulinį audinį auginantis navikas, pasireiškiantis bet kurio amžiaus asmenims. Jis dažniausiai lokalizuojasi stuburo slanksteliuose (40%) ir ilguosiuose kauluose, pvz, šlaunikaulyje, blauzdikaulyje, žastikaulyje ir kt.  
  Trumpai apie simptomus
  Šiam navikui būdingas neintensyvus nuolatinis skausmas, kurio vaistai nuo uždegimo nenumalšina (tuo atskiriama nuo osteoidinės osteomos). Kai navikinis procesas vyksta kaulo paviršiuje – pastebimas vietinis patinimas, deformacija. Jeigu navikas yra stuburo slankstelyje, jis gali spausti nugaros smegenis ar iš stuburo išeinančius nervus ir sukelti atitinkamus klinikinius simptomus (paralyžių, tirpimą, sutrikusius jutimus ir kt.), kartais išryškėja skoliozė (stuburo iškrypimas).  
  Diagnostika
  Liga diagnozuojama,atsižvelgiant į anamnezę, klinikinius simptomus, radiologinius požymius (rentgenogramose matomi kaulo tirpimo židiniai su juose esančiais į verpstes panašiomis kaulinėmis struktūromis). Kai rentgenogramos nepakankamai informatyvios, atliekama kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tyrimas, paimama biopsonė medžiaga histologiniam ištyrimui.  
  Gydymas
  Naviko prognozė gera, jis pašalinamas chirurginiu būdu, jei atsiranda didesnis kaulo defektas, jis užpildomas alogeniniu kaulu (konservuotu kaulu) ar jo pakaitalu.

  Ligų paieškos žymos:

  osteoblastoma