Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Navikai -

  Osteoidinė osteoma

  Apie ligą
  Tai nepiktybinis neaiškios etiologijos vaikų ir suaugusiųjų iki 30 metų amžiaus kaulą auginantis navikas. Jis paprastai išauga iki 1 cm dydžio. Lokalizuojasi bet kuriame kaule, bet dažniausiai aptinkamas ilguosiuose kauluose, pvz., šlaunikaulyje, blauzdikaulyje.  
  Trumpai apie simptomus
  Būdingas lokalus skausmas, suintensyvėjantis naktį, kuris malšinamas nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Skausmo pobūdžio fizinis krūvis neįtakoja. Jei navikas kaulo paviršiuje, galimas skausmas čiuopiant. Jei navikinis procesas stuburo kauluose ar arti sąnarių, gali atsirasti skausminė kontraktūra, t.y., priverstinė galūnės ar kūno padėtis dėl skausmo, kai šitoj pozicijoj nuolat, susidaro sąaugos ir sąnario ištiesti nebegalima.  
  Diagnostika
  Padaromos rentgenogramos, jose pastebimas nedidelio skersmens apvalus sklerozuotas kaulinis mazgas, aplink kurį yra tirpimo juosta. Diferencijuojant nuo kitų navikų, skiriama nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, jei padeda – tai patvirtina osteodinės osteomos diagnozę. Neretai prireikia kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimo.  
  Gydymas
  Skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Geriausias gydymas – radikalus mazgo pašalinimas, o jeigu darinys sunkiai pasiekiamoje vietoje, elektrodas įsmeigiams per odą ir kitus audinius į židinį ir leidžiamos radiobangos. Navikas po radikalios operacijos paprastai nerecidyvuoja, jo supiktybėjimas neaprašytas.

  Ligų paieškos žymos:

  osteoidinė

  osteoma