Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Odos ir poodžio ligos -

  Fiksuota eritema

  Apie ligą
  Fiksuota eritema – tai vaistų sukeltas odos pažeidimas. Būdinga, kad kaskart pavartojus tam tikro vaisto, atsiranda bėrimas toje pačioje vietoje. Tam pačiam asmeniui bėrimą gali sukelti ir skirtingi preparatai.   Ligos priežastys Antimikrobiniai preparatai (pvz., antibiotikai ir kt.);Vaistai nuo skausmo ir karščiavimo (pvz., fenacetinas ir kt.);Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai (pvz., rezerpinas ir kt.);Sunkieji metalai (pvz., arsenas ir kt.);Vaistai nuo parazitų (pvz., amodiakvimo hidrochloridas ir kt.);Kiti vaistai.  
  Trumpai apie simptomus
  Po vaisto pavartojimo praėjus 30 min – 4 – 8 val. atsiranda viena ar kelios ryškios raudonos ar raudonai violetinės dėmės. Jų skersmuo nuo kelių iki keliolikos milimetrų, kraštai ryškūs. Dažniausiai pasireiškia burnos, lyties organų gleivinėje, ant pėdų ir plaštakų. Sergantysis gali jausti niežulį ar deginimą. Dėmės pranyksta per labai skirtingą laikotarpį (vieniems per kelias valandas, kitiem per keliolika dienų). Jų vietoje gali likti pigmentinės dėmės, kurios per kelias savaites praeina. Kai kuriais atvejais bėrimo vietoje gali atsirasti pūslelės, erozijos, šašai.  
  Diagnostika
  Fiksuota eritema diagnozuojama remiantis klinikiniais simptomais ir faktu, kad žmogus pavartojo tam tikro vaisto ir tuomet jį išbėrė.  
  Gydymas
  Reikia nustoti vartoti bėrimą sukėlusius vaistus.

  Ligų paieškos žymos:

  fiksuota

  eritema