Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Perinatalinio periodo ligos -

  Naujagimių aloimuninė trombocitopenija (NAIT)

  Apie ligą
  Sveikų naujagimių trombocitų skaičius kraujyje būna toks pat, kaip suaugsiųjų, neišnešioti naujagimiai jų turi šiek tiek mažiau. Naujagimių aloimuninė trombocitopenija – viena iš naujagimiams pasireiškiančių trombocitų skaičiaus kraujyje sumažėjimo priežasčių. Ši trombocitopenija pasireiškia naujagimiams, kurių mamos yra negatyvios žmogaus trombocitų aloantigenams. Naujagimio kraujyje IgG (imunoglobulino G) antikūnų nėra, jie patenka iš motinos per placentą ir naujagimiui laikosi nuo kelių parų iki kelių mėnesių (vid. 3 savaites). Tiek trunka ir naujagimių trombocitopenija.  
  Trumpai apie simptomus
  Pas motiną susidarę antikūnai suardo naujagimių (pozityvių HPA-1a) trombocitus. Šis trombocitų skaičiaus sumažėjimas (trombocitai svarbūs kraujo krešumui) dažniausiai yra savaime praeinanti, bet kartais, kai yra padidinta rizika kraujuoti ( ar kraujuojama (naujagimiams perpilama trombocitų masė). Aloimuninė trombocitopenija išryškėja vienam naujagimiui iš 5000, kuriems antigenų patenka iš motinos fetaliniu periodu – mamos antikūnai skatina trombocitų, kurie turi tėvo antigenus, irimą. Šis pasireiškimas pavojingas gyvybei dėl galimo kraujavimo į smegenis ir vidaus organus. Trečią gyvenimo savaitę naujagimių trombocitopenija išnyksta (jei motina maitina savo pienu, naujagimis gauna su pienu ir antikūnus, todėl trombocitopenija gali užsitęsti).  
  Diagnostika
  Nustatomas motinos, tėvo ir naujagimio trombocitų PI ir ZW faktorius ir kiti aloantigenai, taip pat motinos ir naujagimio kraujyje cirkuliuojantys antitrombocitiniai antikūnai.  
  Gydymas
  ir profilaktika Naujagimiams skiriami kortikosteroidai, švitintų trombocitų masės transfuzijomis, intraveninis globulinas, pakaitinis kraujo perpylimas (perpylama tik iš PI neigiamų donorų gautų arba labai kruopščiai išplautų trombocitų). Kad kartotinio nėštumo metu neliktų rizika pagimdyti kūdikį, sergantį trombocitopenija, motina prenataliai gydoma intraveniniu globulinu. Rekomenduojama gimdymą baigti cezario pjūvio operacija, kad neištiktų intrakranijinė trauma. Prieš gimdymą apie 20-ą savaitę ištiriami vaisiaus virkštelės trombocitai, jei yra jų sumažėjimas – motinai skiriamas intraveninis globulinas, gimdymas baigiamas cezario pjūvio operacija, o ką tik gimusiam naujagimiui skiriama trombocitų transfuzija.

  Ligų paieškos žymos:

  naujagimių

  aloimuninė

  (nait)