Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Psichikos ir elgesio sutrikimai -

  Bulimija

  Apie ligą
  Tai valgymo sutrikimas, kuriam būdingas nenumaldomas noras valgyti (vilko apetitas), persivalgymo epizodai, po kurių lydi kompensacinis elgesys – vėmimas, laisvinamųjų, diuretikų vartojimas, intensyvus sportas, badavimas, griežta dieta, taip pat sotumo jausmo sutrikimas, perdėtas susirūpinimas dėl kūno svorio. Dažniau serga jaunos mergaitės, bet gali pasitaikyti ir berniukams, liga gali pasireikšti ir vidutinio amžiaus asmenims (35-40 metų). Neretai kartu su valgymo sutrikimu būna ir nuotaikos, asmenybės sutrikimas, piktnaudžiavimas alkoholiu, psichotropinėmis medžiagomis.  
  Trumpai apie simptomus
  Būdingi persivalgymo epizodai, kuomet suvalgomi neįtikėtini kiekiai maisto per trumpą laiką, po to seka maisto išvėmimas, kompensacija vartojant diuretikus, laisvinamuosius, bado dieta, intensyvus sportas. Būdinga liguista baimė sustorėti, tačiau išlaikomas normalus kūno svoris, sergančios atrodo plonos, bet ne taip ryškiai kaip sergančios anoreksija. Neretai ant krumplių pastebimos nusikandymo žymės, susidariusios vemiant, juntamas rūgštus kvapas iš burnos, pastebimas patinęs veidas. Dėl elektrolitų disbalanso gali sutrikti širdies ritmas, dėl vėmimo įplyšti stemplė, susidaryti dantų kariesas, dantų emalio erozija. Dėl laisvinamųjų vartojimo pasireiškia dažnas vidurių užkietėjimas.   
  Diagnostika
  Bulimiją diagnozuoja psichinių ligų specialistai. Pakanka 2 persivalgymo epizodų su kompensaciniu elgesiu per pastaruosius 3 mėnesius, kad ši liga būtų diagnozuojama, neretai tokie priepuoliai būna žymiai dažniau, per parą kartojasi kelis kartus.  
  Gydymas
  Taikomas medikamentinis (antidepresantai ir kt.), individualus ir grupinis psichoterapinis gydymas, pakoreguojama dieta, suformuojama reguliaraus valgymo schema. Galimas fizinis krūvis, bet adekvatus, nepersistengiant.

  Ligų paieškos žymos:

  bulimija