Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Bartolinitas

  Apie ligą
  Tai makšties prieangio didžiųjų liaukų (Bartolino liaukų) uždegimas. Šios liaukos atsiveria į makšties prieangį tarp mažųjų lytinių lūpų ir mergystės plėvės netoli užpakalinės jungties. Pirmiausia infekcinis veiksnys pažeidžia šį lataką, jis užsikemša ir pūlinys kaupiasi liaukos ertmėje, plinta už jos ribų. Taip susiformuoja abscesas (gerai apribotas pūlinių susitelkimas). Šį uždegimą gali sukelti gonokokai, chlamidijos (lytiniu keliu plintančios infekcijos), žarninė lazdelė. Svarbus rizikos veiksnys bartolinitui atsirasti ne tik užsikrėtimas šiomis infekcijomis, bet ir moters imuninės sistemos nusilpimas.  
  Trumpai apie simptomus
  Apčiuopiamas skausmingas darinys tarp didžiųjų lytinių lūpų, jų apatiniame trečdalyje. Jis didėja, skausmas intensyvėja, negalima sėdėti, vaikščioti. Moteris karščiuoja iki 39°C, kartais su šaltkrėčiu.  
  Diagnostika
  Diagnozuoti šį susirgimą lengva, pakanka ginekologo apžiūros – matomas paraudęs skausmingas darinys išorinių lytinių lūpų užpakalinėje dalyje, aplink – patinimas. Kartais paspaudus abscesą iš jo išteka pūliai. Tokiu atveju jie paimami bakteriologiniam tyrimui (sukėlėjo nustatymui).  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  bartolinitas