Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Dubens uždegiminė liga (DUL)

  Apie ligą
  Tai staigiai atsiradęs klinikinis sindromas, kurį sukelia mikroorganizmai, patekę iš makšties, gimdos kaklelio į gimdos gleivinę (endometritas), kiaušintakius (salpingitas), kiaušides (oforitas), mažojo dubens pilvaplėvę, kuri dengia organus (peritonitas) ir kitus šalia esančius organus. Būdingiausias yra salpingitas (kiaušintakio uždegimas). DUL- tai dažnai pasitaikanti ir sunkiai diagnozuojama vaisingo amžiaus moterų liga – kasmet 1% 15-39 metų amžiaus moterų ja suserga. DUL sukėlėjai: a) lytiniu keliu plintančių ligų sukėlėjai – chlamidijos, gonorėjos sukėlėjai; b) kiti mikroorganizmai – žarninė lazdelė, streptokokai, mikoplazmos, bakterinės vaginozės sukėlėjai. Rizikos veiksniai, sąlygojantys uždegimo atsiradimą, yra laikomi: lytiniu keliu plintančios ligos, kontracepcijos nenaudojimas, ankstyvi lytiniai santykiai, jaunas amžius (75% atvejų pasitaiko moterims iki 25-erių metų amžiaus), dažna lytinių partnerių kaita, makšties plovimas, žema socialinė padėtis, rūkymas (didina riziką dvigubai), anksčiau sirgta DUL, negydytas lytinis partneris.  
  Trumpai apie simptomus
  Moterys pajunta apatinės pilvo dalies ir nugaros skausmą, kuris sutampa su menstruacijų viduriu ar pabaiga. Tas skausmas nuolatinis, intensyvus, stiprėjantis fizinio krūvio ar lytinių santykių metu. Sutrinka šlapinimasis – būna dažnas ir skausmingas. Atsiranda pagausėjusios, nemalonaus kvapo išskyros iš makšties. Pakyla temperatūra.  
  Diagnostika
  Remiamasi simptomais ir atliktais laboratoriniais, ginekologiniu ištyrimu, kurio metu nustatomas skausmingumas, jei susidaro pūlinys – apčiuopiamas jis. Taikomi ir instrumentiniai tyrimai (ultragarsu, lapariskopu), kurių metu lengviau įvertinama gimdos ir jos priedų būklė, nustatomi pakitimai. Jei reikia, paimamas gabalėlis gleivinės detalesniam ištyrimui.  
  Gydymas
  Pagrindinis gydymas – antimikrobinė terapija penicilino grupės antibiotikais ar kiek stipresniais. Jei būklė negerėja, moteris gydoma stacionare. Jei formuojasi abscesas, drenuojamas jo turinys arba šalinamas darinys. Stengiamasi išsaugoti vaisingumą, tačiau jei kiaušidės ir/ar kiaušintakis pakitę negrįžtamai, pašalinami ir jie.

  Ligų paieškos žymos:

  dubens

  uždegiminė

  (dul)