Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Hidrocelė

  Apie ligą
  Hidrocelė (sėklidės vandenė) – tai skysčio susikaupimas tarp sėklidės dangalo lapelių (skysčio susikaupimas kapšelyje, kuriame yra sėklidė). Hidrocelė dažniau pasitaiko naujagimystėje kaip įgimta patologija, tačiau būna ir įgytos hidrocelės variantų, kuomet skystis ima kauptis dėl uždegiminio proceso ar traumos.   Ligos priežastis Normaliai dar prieš pat gimimą sėklidės nusileidžia iš pilvo ertmės į kapšelį. Sėklides supantis tam tikras dangalas, kuriame yra skysčio. Sėklidėms nusileidus dangalas (maišas) užsidaro, o skystis rezorbuojasi (pasišalina). Kartais skystis pilnai pasišalina tik per vienerius metus. Tai taip vadinama nekomunikuojanti hidrocelė. Kai kuriais atvejais šis dangalas neužsidaro, tuomet skystis padidėjus spaudimui kapšelyje gali tekėti į pilvo ertmę. Tai vadinama susisiekianti hidrocelė.   Rizikos faktoriai Dažniausiai ši patologija nustatoma tik gimusiems vaikams. Didesnę riziką hidrocelei susidaryti turi neišnešioti naujagimiai. Suagusiųjų hidrocelės rizikos veiksniams priskiriama: infekciniai susirgimai (įskaitant lytiškai plintančias ligas) ir sėklidės traumos, navikiniai susirgimai.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindinis hidrocelės požymis yra kapšelio padidėjimas (dažniausiai vienos kurios nors pusės). Jeigu skysčio labai daug, gali būti išsitempusi kapšelio oda. Sėklidės vandenei skausmas nėra būdingas.  
  Diagnostika
  Išsiaiškinami ligos požymiai, atliekamas fizinis ištyrimas (lytinių organų apžiūra ir apčiuopa). Čiuopiamas kapšelio darinys neskausmingas, minkštas, elastingas. Diagnozės nustatymui padeda ir diafanoskopija (tyrimas, kurio metu nustatomas skysčio pobūdis – jei yra vandenė, tai pašvietus tam tikra šviesa skystis persišviečia).  
  Gydymas
  Suagusiam žmogui labai svarbu nustatyti hidrocelės priežastis ir jas šalinti. Vienas iš gydymo būdų – skysčio pašalinimas punkcijos metu (ištraukiams skystis specialia adata). Tačiau šis metodas nėra efektyvus, laikui bėgant vėl prisikaupia skysčio. Dažniausiai sėklidės vandenė gydoma chirurginiu būdu, kuomet atliekama speciali procedūra, vadinama hidrocelektomija. Ligos prognozė pritaikius tinkamą gydymą yra labai palanki.

  Ligų paieškos žymos:

  hidrocelė