Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Diafragmos išvarža

  Apie ligą
  Diafragmos išvarža – tai tam tikrų pilvo anatominių struktūrų patekimas į krūtinės ląstą pro diafragmoje esančias angas. Šios išvaržos gali būti įgimtos (aptinkama 1 iš maždaug 5 000 naujagimių) ar įgytos. Įgytos išvaržos klasifikuojamos įvairiai, jos gali būti netrauminės ir trauminės kilmės. Netrauminės išvaržos dažniausiai atsiranda pilvo organo daliai patekus į krūtinės ląstą pro natūralias diafragmos angas. Viena dažniausių – paraezofaginė, jos metu dalis skrandžio patenka į krūtinės ląstą pro angą, per kurią praeina stemplė. Trauminės išvaržos metu susiformuoja nauji diafragmos defektai, į krūtinės ląstą gali patekti kepenys, storoji žarna ir kitos struktūros.  
  Trumpai apie simptomus
  Nedidelės išvaržos gali neturėti simptomatikos. Į krūtinės ląstą patekus didelei organo daliai, pasireiškia įvairūs virškinamojo trakto sutrikimai: Pilvo pūtimas,Pilvos skausmas,Raugėjimas,Pasunkėjęs maisto rijimas. Trauminių išvaržų atveju pilvo organai gali spausti krūtinės ląstos kraujotaką ir dėl to sutrinka širdies veikla, normali kraujotaka. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos.  
  Diagnostika
  Išvaržos gali būti nustatytos krūtinės ląstos rentgeninio tyrimo metu. Dažnai jo metu naudojama kontrastinė medžiaga. Gali būti atlikta endoskopinė virškinimo organų apžiūra. Taip pat atliekama kompiuterinė tomografija ar magnetinio rezonanso tyrimas (pvz., po traumų).  
  Gydymas
  Neretai skiriami vaistai, mažinantys skrandžio rūgštingumą (skrandžio išvaržos metu). Tinkamiausias gydymas – išvaržos pašalinimas. Tai atliekama chirurginės operacijos metu.

  Ligų paieškos žymos:

  diafragmos

  išvarža