Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Akies ir jos priedinių organų ligos -

  Regos nervo disko paburkimas (papiledema)

  Apie ligą
  Regos nervas gali būti pakenkiamas ir sutrikdoma rega daugelio ligų atvejų. Priežastys būna akies obuolyje, regos nerve ir jo dangaluose, nervo išorėje, intrakranijinėje regos nervo dalyje (prieš abiejų akių regos nervų kryžmę, ties ja ir už jos). Tikroji regos nervo disko edema (paburkimas) pasireiškia dėl padidėjusio intrakranijinio spaudimo, esant aksoplazminės tėkmės pakitimui. Netikroji regos nervo disko edema galima dėl spaudimo, edemos ar infiltrato.  
  Trumpai apie simptomus
  Kliniškai simptomai pasireiškia kaip regos nervo disfunkcijos požymiai, kitų ligų požymiai, susiję pokyčiai: a) regos nervo disfunkcijos požymiai – sutrinka regėjimo aštrumas, periferinis regėjimas (mažėja akiplotis), atsiranda vaizdo liejimasis, sutrinka spalvų skyrimo geba. Kartais pasireiškia lanko pavidalo skotomų (dėmių) regėjimo lauke, hemianopsijų (akys mato tik pusę regėjimo lauko), raudonos ir žalios spalvos skyrimo defektai. b) kitų ligų požymiai – dėl padidėjusio intrakranijinio spaudimo, išemijos (ji dėl aterosklerozės, cukrinio diabeto, gigantinių ląstelių arteriito), sisteminės hipertenzijos, skydliaukės patologijos, kai kurių vaistų vartojimas (didina intrakranijinį spaudimą). Nervo atrofija (išnykimas) neretai pasitaiko kaip alkoholizmo komplikacija. c) susiję pokyčiai -  intrakranijinio spaudimo padidėjimas gali sukelti 6-ojo galvos nervo paralyžių – tai rodo, kad liga ne tiesiogiai veikia nervą, bet lemia jo tempimą ar spaudimą.  
  Diagnostika
  Apžiūrimas regos nervas – jis būna paburkęs, atrofiškas, pablyškęs. Būdingi požymiai stebimi skirtingi prie kiekvienos priežasties, sukėlusios nervo pakitimus. Svarbu iš sergančiojo surinkti anamnezę apie gretutines ligas, kas galėjo sukelti šią akies nervo patologiją. Neretai atliekama kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonanso tyrimas, fluorescencinė angiografija, ultragarsinis skenavimas, regos sukeltų potencialų ištyrimas.  
  Gydymas
  Šalinama priežastis, sukėlusi pakitimus. Koreguojamas arterinis kraujo spaudimas, cukrinio diabeto atveju  - koreguojamas gliukozės kiekis kraujyje. Jei nervo spaudimą sukelia navikas, gydomas jis. Gigantinių ląstelių arteriitas gydomas didelėmis steroidų dozėmis. Asmenims rekomenduojama mesti rūkyti.

  Ligų paieškos žymos:

  regos

  nervo

  disko

  paburkimas

  (papiledema)