Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Duodenitas

  Apie ligą
  Duodenitas – tai plonojo žarnyno pradžios (dvylikapirštės žarnos) uždegimas. Skrandis tiesiogiai pereina į dvylikapirštę žarną, kur maistas baigiamas virškinti ir yra įsisavinamas. Uždegimas gali būti ūminis, trunkantis neilgai, ir lėtinis, kuomet plonosios žarnos uždegimas užtrunka nuo kelių mėnesių iki metų ar net daugiau. Dažniau duodenitu serga vyresnio amžiaus žmonės.   Ligos priežastis Pagrindinės priežastys, pažeidžiančios dvylikapirštės žarnos gleivinę ir sukeliančios jos uždegiminę reakciją yra šios: Helicobacter pylori infekcijaNesteroidinių vaistų nuo uždegimo, aspirino vartojimasVirusinė infekcija. Neretai dvylikapirštės žarnos infekcija būna susijusi su kitomis virškinamojo trakto ligomis, pavyzdžiui, skrandžio uždegimu, tulžies pūslės uždegimu ir kitomis. Įtakos uždegiminiam procesui atsirasti turi ir patiriamas stresas.  
  Trumpai apie simptomus
  Dvylikapirštės žarnos uždegimui būdingas pilvo skausmas, taip pat pykinimas, kartais vėmimas. Liga gali nepasireikšti jokiais klinikiniais simptomais.  
  Diagnostika
  Išsiaiškinus ligos simptomus, jų pobūdį atliekamas fizinis ištyrimas (svarbiausia – pilvo apčiuopa). Tuomet atliekami instrumentiniai tyrimai. Viena svarbiausių diagnostinių procedūrų – fibrogastroduodenoskopija (jos metu specialus vamzdelis su optika per burną įvedamas iki žarnyno). Nustatomi dvylikapirštės žarnos pokyčiai, gali būti paimama medžiaga histologiniam ištyrimui (mikroskopavimui) siekiant tiksliai nustatyti diagnozę.  
  Gydymas
  Dvylikapirštės žarnos uždegimo gydymas priklauso nuo jį sukėlusios priežasties. Esant H. pylori infekcijai, skiriami antibakteriniai vaistai jos pašalinimui. Taip pat gydomos ir gretutinės virškinamojo trakto ligos. Nutraukiamas nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimas, taip pat patariama vengti alkoholio bei kavos. Gydymui taip pat gali būti skiriami vaistai mažinantys skrandžio rūgščių išsiskyrimą ar neutralizuojantys jų poveikį.

  Ligų paieškos žymos:

  duodenitas