Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Mallory – Weiss sindromas

  Apie ligą
  Stemplė – tai raumeninis vamzdelis, jungiantis gerklę su skrandžiu, kuriuo slenka nurytas maistas. Mallory – Weiss sindromas – tai stemplės ir skrandžio jungties (ezofagogastrinės jungties) gleivinės įplėša, dėl kurios atsiranda kraujavimas.Ši patologija sudaro 1-10 % visų kraujavimo iš viršutinės virškinamojo trakto dalies priežasčių. Liga dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus (40-50 m.) vyrams.   Ligos priežastisPagrindinė Mallory – Weiss sindromo priežastis – ilgai trunkantis (dažnas) ar gausus vėmimas. Rečiau pasitaiko ir kitos priežastys, taip pat sukeliančios spaudimo padidėjimą pilvo ertmėje: kosulys, epilepsijos metu pasireiškiančios konvulsijos ir kitos.   Rizikos faktoriaiPagrindiniai rizikos faktoriai yra: vėmimas po gausaus alkoholio vartojimo, kepenų cirozės sukeltas vėmimas ar vėmimas dėl nervinių sutrikimų (pvz., bulimija) ir kiti susirgimai, galintys sukelti vėmimą. Taip pat priskiriamos kvėpavimo sistemos ligos, sukeliančios kosulį. Kartais įplėšai atsirasti reikšmės turi ir medicininės procedūros (pvz., endoskopinis tyrimas).  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindiniai ligos simptomai:Vėmimas šviežiu krauju (šviesiai raudonas),Tuštinimasis tamsiomis (juodomis) išmatomis,Esant gausiam kraujavimui, gali būti silpnumas, galvos svaigimas ar net alpimas.  
  Diagnostika
  Išsiaiškinami ligos simptomai, atliekamas bendras kraujo tyrimas (nustatomas hematokritas, hemaglobinas ir kiti kraujo rodikliai, kuriais remiantis įvertinamas nukraujavimo stiprumas). Pagrindinis diagnostinis tyrimas yra endoskopinė stemplės ir skrandžio apžiūra.  
  Gydymas
  Dažniausiai invazyvaus gydymo neprireikia, įplyšimas užgyja savaime per keletą dienų. Gali būti skiriami vaistai, mažinantys skrandžio rūgščių išsiskyrimą. Netekus daug kraujo, gali būti atlikta kraujo transfuzija.Esant stipriam kraujavimui endoskopijos metu įplėšos vietoje gali būti suleidžiamas epinefrinas (sutraukia kraujagysles) ar prideginamos pažeistos kraujagyslės.Ligos prognozė paprastai gera.

  Ligų paieškos žymos:

  mallory

  weiss

  sindromas