Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Ankstyvos rytinės treniruotės turi įtakos svoriui ir sveikatai

  Atrodo, kad geriausias laikas sportuoti yra nuo 7 iki 9 val. ryto, nors epidemiologiniai tyrimai, patvirtinantys geriausią fizinio aktyvumo laiką svorio kontrolei, yra prieštaringi.

  Žurnale "Obesity" paskelbtos išvados rodo, kad ankstesniuose tyrimuose daugiausia dėmesio buvo skiriama fizinių pratimų kiekiui, kokybei ir trukmei. Tik nedaugelyje tyrimų buvo nagrinėjamas kasdienis fizinio aktyvumo modelis, užfiksuotas akselerometrais, siekiant nustatyti, kokiu paros metu žmonės juda. Nežinoma, ar didėjantis fizinis aktyvumas įvairiu paros metu yra panašiai susijęs su nutukimu.

  Be to, nėra aišku, ar fizinio aktyvumo rekomendacijos - 150 minučių per savaitę vidutinio intensyvumo ar intensyvaus fizinio aktyvumo - įgyvendinimas įvairiais būdais turi tokį patį teigiamą poveikį mažinant nutukimą.

   

  Fizinis aktyvumas ir jo poveikis

   

  Fizinis aktyvumas ir jo poveikis

  Šiame tyrime mokslininkai aiškinosi, ar ryšiui tarp žmogaus judėjimo ir nutukimo turi įtakos akcelerometru matuojamo vidutinio intensyvumo ir intensyvaus fizinio aktyvumo kasdienis modelis.

  Iš viso tyrime dalyvavo 5 285 asmenys, kuriems buvo atliktas fizinio aktyvumo vertinimas.

  Tyrimo metu vidutinio ir intensyvaus fizinio aktyvumo dienos modelis buvo suskirstytas į tris grupes: rytinę, vidurdienio ir vakarinę. Rytinėje grupėje nustatytas reikšmingas tiesinis ryšys tarp vidutinio ir intensyvaus fizinio aktyvumo ir nutukimo, tačiau vidurdienio ir vakaro grupėse ryšys buvo mažiau reikšmingas.

  Rytinės grupės dalyvių, kurie atitiko fizinio aktyvumo rekomendacijas, kūno masės indeksas ir liemens apimtis buvo mažesni nei kitų grupių dalyvių.

  Rytinės grupės dalyviai geriau maitinosi. Pagal pačių atsiminimus apie maistą, jie suvartojo mažiau paros energijos kūno masės vienetui nei kitų grupių dalyviai.

  Mažesni kūno masės indekso ir liemens apimties rezultatai rytinėje grupėje. Rytinės grupės nariai paprastai buvo 10-13 metų vyresni už kitų dviejų grupių dalyvius. Tarp trijų grupių rytinėje grupėje taip pat buvo daugiausia moterų.

  Komanda padarė išvadą: "Mūsų išvados rodo, kad vidutinio ir didelio fizinio aktyvumo dienos modelis gali būti dar vienas svarbus aspektas, apibūdinantis žmogaus judėjimo procesų sudėtingumą ir reikšmingumą sveikatai ir fiziniai formai."

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  ankstyvos

  rytinės

  treniruotės

  įtakos

  svoriui

  sveikatai