Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Ar esate uodų magnetas? Gali padėti kokosų kvapo muilas

  Ar uodai jus myli? Iš tikrųjų jie dievina jūsų muilo kvapą.

  Tokia išvada padaryta atlikus nedidelį tyrimą, paskelbtą žurnale "iScience", kurio metu buvo tikrinama, kiek uodus pritraukia arba atbaido keturių skirtingų prekės ženklų kūno prausikliai:

  • "Dial" kūno prausiklis "Marula Oil
  • Maitinamasis kūno prausiklis "Dove Deep Moisture Nourishing Body Wash
  • Simple Truth Organic Honey Blossom Baby šampūnas ir kūno prausiklis
  • Native Kokosų ir vanilės kūno prausiklis

  Tyrimas buvo nedidelis, jame dalyvavo tik keturi savanoriai. Naudodami visus kūno prausiklius iš eilės, kiekvienas asmuo prausėsi ir skalavo tik vieną ranką, tada valandą dėvėjo nailonines rankoves ant abiejų rankų, kad koncentruotųsi aromatai (įskaitant natūralų kūno kvapą).

  Po to tyrėjai nuėmė rankoves ir įdėjo jas į tinklinį narvą, pilną uodų, kad pamatytų, kurie kvapai labiausiai traukia ar atbaido vabzdžius.

  Ar tam tikri kvapai gali apsaugoti uodus nuo uodų?

  Visuose keturiuose kūno prausikliuose yra limoneno - žinomo uodus atbaidančio citrusinių vaisių produkto. Tačiau šio eksperimento metu tik vienas muilas - su kokosų kvapu - nuolat atbaidė vabzdžius.

  "Kokosų aliejaus dariniai stipriai atbaido uodus", - sako vyresnysis tyrimo autorius, Virdžinijos politechnikos instituto ir valstybinio universiteto Blacksburge biochemijos docentas daktaras Clément Vinauger.

  Tyrėjai nustatė, kad kelios kitos kūno prausikliuose esančios cheminės medžiagos, atrodo, atbaidė uodus, tačiau poveikis nebuvo toks nuoseklus kaip kokosų.

  "Remiantis mūsų atlikta analize, benzilo benzoato, gama-nonalaktono ir benzaldehido [visi kokosų kilmės ingredientai] derinys buvo reikšmingai susijęs su mažesniu uodų viliojimu, - sako dr. "Gali būti, kad šių su kokosais susijusių ir mūsų nustatytų cheminių medžiagų derinys prisideda prie uodų atbaidymo."

  Kadangi tyrimas nebuvo skirtas kokosų aliejui ar atskiroms cheminėms medžiagoms atskirai išbandyti, dar neaišku, kurios konkrečios sudedamosios dalys ar jų deriniai gali būti veiksmingiausi atbaidant uodus, o kurios gali turėti priešingą poveikį, rašo tyrėjai.

  Taip pat neaišku, ar kokosų aliejus ar kitos cheminės medžiagos gali turėti specifinių uodus atbaidančių savybių pačios savaime, ar tik užteptos ant odos per muilą, ar naudojamos kitais būdais, pavyzdžiui, purškiant ant odos ar drabužių.

  JAV yra šimtai uodų veislių.

  Be to, kad tyrimas buvo nedidelis ir buvo tiriami tik keli skirtingi muilai, dar vienas tyrimo trūkumas yra tas, kad eksperimentuose buvo naudojami tik Aedes aegypti uodai. Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, Jungtinėse Amerikos Valstijose yra daugiau kaip 200 uodų rūšių.

  Vis dėlto yra dvi priežastys, kodėl tyrime naudotas "Native Coconut and Vanilla Body Wash" galėjo pasižymėti unikaliomis uodus atbaidančiomis savybėmis, sako Nevados universiteto Reno mieste mechanikos inžinerijos docentas daktaras Floris van Breugelis (Floris van Breugel), tyrinėjantis, kaip kvapai pritraukia vabzdžius. Dr. Breugelis šiame tyrime nedalyvavo.

  Viena iš galimybių yra ta, kad "Native" muilas labiau nei kiti tirti muilai sutrikdė natūralų žmogaus kvapą (kuris paprastai pritraukia uodus), todėl jis tapo stipresne vabzdžių atbaidymo priemone, sako van Breugelis. Kita galimybė yra ta, kad vietiniame muile esantis žinomas vabzdžius atbaidantis repelentas atliko pernelyg didelį vaidmenį atbaidant uodus.

  "Svarbiausia, kad nėra jokių aiškių įrodymų, kurie patvirtintų, jog kokosų ar vanilės kvapai prisideda prie šio muilo atgrasumo", - sako van Breugelis. "Taip pat nemanau, kad "Native" [prekės ženklo] muile yra kas nors "natūralesnio", palyginti su kitais, atsižvelgiant į lakias chemines medžiagas, kurių, kaip aptariama, gausu kiekviename muile."

  Kol kas nėra prasmės rinktis muilą pagal tai, ar jis gali atbaidyti uodus, priduria van Breugelis. Net jei muilo sudėtyje yra junginių, kurie, kaip žinoma, atbaido uodus, šie junginiai ne visada yra tarp etiketėse išvardytų sudedamųjų dalių. O kai šie junginiai išvardyti, ne visada aišku, kiek jų yra muile ir ar jų pakanka, kad muilas veiksmingai atbaidytų uodus.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  esate

  uodų

  magnetas

  padėti

  kokosų

  kvapo

  muilas