Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Didesnis žingsnių skaičius gerina širdies nepakankamumu sergančių pacientų sveikatą

  Tyrimai rodo, kad padidinus kasdienį žingsnių skaičių gali pagerėti širdies nepakankamumu sergančių žmonių sveikata.

  Tyrimo, kuriam vadovavo Mičigano medicinos ir Misūrio universiteto mokslininkai kartu su Sent Luko Mid-Amerikos širdies institutu, rezultatai paskelbti žurnale JACC: Širdies nepakankamumas.

  Tyrimo metu daugiau nei 400 pacientų, sergančių širdies nepakankamumu, buvo duoti aktyvumo monitoriai, kad būtų galima įvertinti, kaip jų kasdienis žingsnių skaičius ir užliptų aukštų skaičius per 12 savaičių paveikė jų simptomus ir fizinius apribojimus. Tyrėjai naudojo Kanzaso miesto kardiomiopatijos klausimynus (KCCQ), kad nustatytų, kaip pacientai suvokia savo simptomus ir fizinius apribojimus.

   

  Didesnis žingsnių skaičius gerina širdies nepakankamumu sergančių pacientų sveikatą

   

  Kasdienis žingsnių skaičius nuo 1 000 iki 5 000 žingsnių buvo susijęs su reikšmingai pagerėjusiais simptomais ir mažesniais fiziniais apribojimais, kuriuos atspindėjo KCCQ balai.

  Pavyzdžiui, žmonių, kurie per dieną nueidavo 2 000 žingsnių, bendras simptomų balas buvo 3,11 balo didesnis, o fizinių apribojimų balas - 5,36 balo didesnis nei tų, kurie kasdien nueidavo 1 000 žingsnių.

  Dalyvių, kurie per 12 savaičių padidino žingsnių skaičių 2 000 žingsnių per dieną, fizinio ribotumo balai padidėjo 5 balais, palyginti su tais, kurie žingsnių skaičiaus nekeitė.

   

  Ilgainiui lėmė geresnę simptomų kontrolę

  Nors didėjantis žingsnių skaičius ilgainiui lėmė geresnę simptomų kontrolę ir geresnę fizinę funkciją, kasdienių žingsnių skaičiaus mažėjimas neturėjo įtakos šiems rezultatams.

  Iki šiol buvo sudėtinga rinkti pacientų duomenis ne vizitų į kabinetą metu, sako vienas iš vyresniųjų autorių, U-M Medicinos mokyklos vidaus ligų ir kardiologijos profesorius daktaras Brahmajee Nallamothu.

  "Rinkdami duomenis iš dėvimų prietaisų, dabar galime tirti žmones jų namų aplinkoje ir laikui bėgant. Tai yra kažkas ypatingo šiame darbe. Turėsime dar daug ką sužinoti, nes atsižvelgsime į dalykus, kurie gali turėti įtakos žingsnių skaičiui, pavyzdžiui, kelionės, orai ir atostogos", - priduria jis.

  Širdies nepakankamumas pasireiškia tada, kai širdis nepajėgia perpumpuoti pakankamai kraujo ir deguonies, kad palaikytų kitus kūno organus. Šia liga serga apie 6,2 mln. suaugusiųjų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tokios ligos kaip diabetas ir aukštas kraujospūdis bei gyvenimo būdo pasirinkimai, pavyzdžiui, rūkymas ar daug riebalų turinti mityba, gali padidinti širdies nepakankamumo riziką.

  Reguliarūs fiziniai pratimai yra naudingi šia liga sergantiems žmonėms, nes stiprina širdį, gerina kraujotaką ir padeda padidinti energijos lygį.

  Amerikos širdies asociacija rekomenduoja bent 150 minučių per savaitę užsiimti vidutinio intensyvumo aerobine veikla, įskaitant greitą vaikščiojimą, arba 75 minutes per savaitę užsiimti energinga aerobine veikla. Pageidautina, kad fiziniai pratimai būtų paskirstyti per visą savaitę. Tačiau neseniai atliktas sveikų žmonių tyrimas rodo, kad didžioji dalis arba visas savaitės fizinis aktyvumas per vieną ar dvi savaitgalio dienas gali būti naudingas širdies ir kraujagyslių sistemai.

  Nors daugelis žmonių, norėdami išlikti sveiki, siekia nueiti 10 000 žingsnių per dieną, optimalus dienos žingsnių skaičius priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant amžių ir bendrą fizinio pasirengimo lygį.

  Tyrimo autoriai teigia, kad naujausios išvados pabrėžia, jog svarbu suprasti, ar vis labiau populiarėjančių vartotojams skirtų dėvimųjų įrenginių duomenys yra kliniškai reikšmingi ir kaip jie yra reikšmingi.

   

  Šaltiniai:

  1. Newswise. Increased step count linked to better health for people with heart failure.
  2. CDC. Heart Failure.
  3. American Heart Association. American Heart Association Recommendations for Physical Activity in Adults and Kids.
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  didesnis

  žingsnių

  skaičius

  gerina

  širdies

  nepakankamumu

  sergančių

  pacientų

  sveikatą