Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Ekstremalus karštis gali pakenkti žmonėms, kovojantiems su psichikos sveikatos problemomis

  Nors šią vasarą pasaulyje tvyrantis rekordinis karštis gali kelti žmonėms didžiulį stresą, ypač sunku jį įveikti tiems, kurie turi psichikos sveikatos problemų.

  "Karštis padidina visų psichikos ligų skaičių, nes dėl jo atsiranda daugiau nuovargio, dirglumo ir nerimo, be to, gali paūmėti depresijos epizodai", - sakė daktaras Asimas Šahas (Asim Shah), Bayloro medicinos koledžo Hiustone Menningerio psichiatrijos ir elgesio mokslų departamento vykdomasis vicepirmininkas.

  Per didelis karštis gali sukelti pyktį, dirglumą, agresiją, diskomfortą, stresą ir nuovargį. Karštis veikia serotoniną, nuotaiką reguliuojantį neuromediatorių, todėl sumažėja laimės ir padidėja streso bei nuovargio lygis, aiškino Shah.

  Labiausiai pažeidžiamos grupės yra asmenys, turintys ankstesnių ligų, ir žmonės, kurie piktnaudžiauja tokiomis medžiagomis kaip alkoholis. Jei žmonės vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, ypač alkoholį, jie turi būti labiau hidratuoti, nes derinant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą su karščiu reikia dar daugiau hidratacijos.

   

   

  Dėl karščio gali paūmėti psichikos sveikatos problemos, įskaitant agresyvų elgesį ir psichikos sutrikimus. Blogiausiu atveju gali atsirasti sumišimas ir dezorientacija.

  Ką gali daryti psichikos sveikatos problemų turintys asmenys?

  Shahas rekomenduoja lauke drėkinti ir laikyti galvą uždengtą. Užpilkite ant galvos vandens, kad atvėstų, ir stenkitės būti pavėsyje. Jei paprastai vaikštinėjate lauke, eikite į vidų, vaikščiodami prekybos centre arba didelėje erdvėje su oro kondicionieriumi.

  Jei vartojate vaistus, prieš maišydami dozę su per dideliu karščiu, pasitarkite su gydytoju. Kai kurie vaistai, skirti psichikos sveikatai, pavyzdžiui, litis, gali nesiderinti su šiluma. Litis patenka per inkstus, todėl jei daugiau prakaituosite, vaisto kiekis gali svyruoti, paaiškino Shah.

  "Jei esate lauke ir vartojate litį, jo kiekis gali svyruoti. Tokiu atveju turime būti labai atsargūs ir arba koreguoti ličio dozę, arba vengti karščio", - sakė jis koledžo pranešime spaudai.

  Klimato pokyčiai, pavyzdžiui, sausros ir ekstremalūs temperatūros pokyčiai, taip pat gali paskatinti teršalų ir alergenų, bloginančių oro kokybę, padidėjimą.

  "Vaikai yra pažeidžiama populiacija dėl savo fizinio ir kognityvinio nesubrendimo. Jie patiria daugiau teršalų ir alergenų, nes daugiau laiko praleidžia lauke", - pažymėjo Shah.

   

  Šaltiniai:

  1. Baylor College of Medicine, news release, July 24, 2023
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  ekstremalus

  karštis

  pakenkti

  žmonėms

  kovojantiems

  psichikos

  sveikatos

  problemomis