Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Fizinių pratimų programa pagerino mažų vaikų, turinčių antsvorio, fizinę, bet ne psichinę sveikatą

  92 vaikų, turinčių antsvorį ir nutukimą, duomenimis, nustatyta fizinių pratimų programa reikšmingai pagerino vaikų, turinčių antsvorį ir nutukimą, kardiometabolinę sveikatą ir kūno sudėtį, tačiau nebuvo pastebėta jokio poveikio psichikos sveikatai.

  Vaikų nutukimas yra susijęs su neigiamais padariniais sveikatai, įskaitant 2 tipo diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas bei psichikos sveikatos sutrikimus, o fiziniai pratimai laikomi svarbia gydymo priemone, rašo daktaras Jairo H. Miguelesas iš Grenados universiteto (Ispanija) ir jo kolegos. Tačiau, pasak jų, fizinių pratimų programos poveikis nutukusių ir antsvorį turinčių vaikų fizinei ir psichinei sveikatai, įskaitant individualius pokyčius, nėra gerai ištirtas.

   

  Fizinių pratimų programa pagerino mažų vaikų, turinčių antsvorio, fizinę, bet ne psichinę sveikatą

   

  Žurnale "JAMA Network Open" paskelbtame tyrime mokslininkai apžvelgė 36 mergaičių ir 56 berniukų, turinčių antsvorio ar nutukusių, kurie atsitiktinės atrankos būdu buvo atrinkti į 20 savaičių trukmės aerobikos ir pasipriešinimo pratimų programą arba įtraukti į kontrolinį sąrašą. Dalyvių amžius svyravo nuo 8 iki 11 metų, o amžiaus vidurkis - 10 metų. Duomenys buvo renkami nuo 2014 m. lapkričio 1 d. iki 2016 m. birželio 30 d., atliekant lygiagrečiai vykdomą atsitiktinių imčių grupės klinikinį tyrimą. Mankštos programą sudarė trys-penkios 90 minučių trukmės mankštos per savaitę 20 savaičių, o kontroliniai vaikai tęsė savo įprastinę veiklą.

  Pagrindiniai tyrime matuoti kardiometaboliniai rezultatai buvo suskirstyti į tris kategorijas: kūno sudėtis, fizinis pasirengimas ir tradiciniai rizikos veiksniai (juosmens apimtis, lipidų kiekis kraujyje, gliukozės kiekis, insulino kiekis ir kraujospūdis).

  Kardiometabolinės rizikos rodiklis buvo apibrėžtas z balu. Tyrėjai prie kardiometabolinės rizikos balo taip pat pridėjo kardiorespiracinį tinkamumą (CRF). Psichikos sveikata buvo vertinama naudojant sudėtinį standartizuotą psichologinės gerovės ir blogos psichikos sveikatos balą.

   

  Po 20 savaičių kardiometabolinės rizikos rodikliai treniruočių grupėje sumažėjo maždaug 0,38 standartinio nuokrypio, palyginti su kontroline grupe. Be to, lyginant su kontroline grupe, fizinių pratimų grupėje, palyginti su pradiniu lygiu, reikšmingai pagerėjo specifiniai kardiometabolinės sveikatos rodikliai: mažo tankio lipoproteinų (pokytis -7,00 mg/dl), kūno masės indeksas (-5,9 kg/m2), riebalų masės indeksas (-0,67) ir visceralinis riebalinis audinys (31,44 g).

  Širdies ir kvėpavimo pajėgumas fizinio aktyvumo grupėje pagerėjo 2,75 karto, palyginti su kontrolinės grupės vaikais. Be to, reikšmingi pokyčiai (apibrėžiami kaip individualūs pokyčiai ne mažiau kaip 0,2 SD), palyginti su kontrolinės grupės vaikais, pasireiškė gerokai daugiau vaikų, kurie mankštinosi pagal riebalų masės indeksą (37 vs. 17, P < .001) ir CRF našumą (30 vs. 17, P = .03).

  Tačiau reikšmingo poveikio sportuojančiųjų psichikos sveikatos rezultatams neatsirado, pažymėjo tyrėjai.

   

  Kardiometabolinių rodiklių sumažėjimą daugiausia lėmė pagerėjęs širdies ir kraujagyslių sistemos fizinis pasirengimas, lipidų kiekis kraujyje ir bendras bei visceralinis riebalinis sluoksnis, rašoma tyrėjų diskusijoje. Jie teigė, kad psichikos sveikatos rodiklių pokyčių nebuvimą gali lemti tai, kad tyrimo pradžioje vaikai buvo sveikos psichikos, teigė jie. "Nulinį poveikį psichikos sveikatos rezultatams reikia toliau tirti, be kita ko, įskaitant tai, ar priemonės yra pakankamai jautrios, kad aptiktų pokyčius, ir ar mažiems vaikams, kurie apskritai gali būti psichiškai sveiki, nėra viršutinės ribos efekto", - rašė jie.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  fizinių

  pratimų

  programa

  pagerino

  mažų

  vaikų

  turinčių

  antsvorio

  fizinę

  psichinę

  sveikatą