Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Homeopatija - natūralus gydymo būdas ar mitas?

  Tai gydymo metodas, kurio tėvu laikomas vokiečių gydytojas Samuelis Hanemanas (1755-1847). Homeopãtija (homeo… + gr. pathos – kančia, liga), gydymo būdas, kurio pagrindinis principas – panašaus gydymas panašiu (lot. – similia similibus curantur). Tai reiškia, jog gydymui naudojamos medžiagos, galinčios sukelti panašius į ligos, nuo kurios gydoma, simptomus, tik labai mažomis dozėmis. Dažniausiai vaistų gamyboje naudojami įvairūs augalai, gyvūnų nuodai, gamtiniai metalai, mineralai. Todėl gydymas labai saugus, nesukelia priklausomybės, alergijų, nekenkia vidaus organams.

   

  Kas yra homeopatija?

  Kalbant apie homeopatiją neretai tenka išgirsti, kad tai gydymas vaistažolėmis. Tai nėra tiesa. Gydymo būdas, kai gydoma vaistažolėmis iš tiesų yra, ir vadinamas jis ne homeopatija, o fitoterapija. Homeopatija yra gydymo būdas, kai ligoniams gydyti gydytojas homeopatas naudoja medikamentus labai mažomis dozėmis. O patys homeopatiniai vaistai gali būti pagaminti ir iš augalinės, ir iš gyvūninės ar mineralinės žaliavos. Pavyzdžiui, raudonasis svogūnas priverčia akis ašaroti. Štai kodėl jis naudojamas homeopatiniuose vaistuose nuo alergijos. Kitiems negalavimams gydyti naudojamos nuodinės gebenės, baltasis arsenas, arnika.

  Šiuo metu homeopatija yra labai paplitusi pasaulyje. Daugelyje šalių yra ruošiami specialistai, leidžiami žurnalai, homeopatinę farmakopėją papildo nauji vaistai, veikia skirtingos homeopatijos mokyklos, tačiau S.Hanemano mokymas yra laikomas klasikiniu.

   

  Homeopatija Lietuvoje

  LIetuvoje pirmųjų žinių apie homeopatinį gydymą randama nuo seniausių laikų. 19 a. antroje pusėje homeopatinis gydymas buvo populiarus. 1863 duomenimis, buvo 7 gydytojai homeopatai. Homeopatijos vaistinės veikė Kaune, Kelmėje, Šiauliuose, Vilniuje. 1894 įkurta Homeopatijos draugija. G. Pulmanas Liepojoje lietuvių kalba išleido knygą Homeopatiškasis ligonių draugas (1907), A. Dolinskis Vilniuje – Homeopatija skaičiais (1910). Po I pasaulinio karo Kaune veikė Homeopatinio gydymosi šalininkų draugija. Draugija rūpinosi, kad Vytauto Didžiojo universitete Medicinos fakultete būtų atidaryta Homeopatijos katedra. Gydytojo homeopato specialybė patvirtinta 1999. 1992 įkurta Lietuvos homeopatų asociacija, 2002 Kauno medicinos universitete – Homeopatijos sektorius. Yra apie 100 klasikinės homeopatijos gydytojų (2004). Gydytojams rengiami homeopatinio gydymo kursai. Homeopatijos vaistinės veikia Vilniuje ir Kaune.

   

  Ar homeopatiniai vaistai veikia

   

  Kaip veikia homeopatiniai vaistai?

  Homeopatinis medikamentas pats nieko negydo, o tik sukelia organizmo savisaugos reakciją. Toks gydymas veikia priežastį, o ne ligos pasekmę. Vaistas veikia organų nervinius receptorius, per kuriuos impulsas perduodamas centrinei nervų sistemai. Tokiu keliu organizmas gauna signalą apie ligos ar negalavimo priežastį, atpažįstama vieta, kurioje vystosi negatyvus procesas.

  Neretai gydant lėtines ligas ligoniui, pradėjus vartoti homeopatinį vaistą, gali atsirasti ligos paaštrėjimo simptomų. Tai rodo, kad vaistas parinktas teisingai. Jei paaštrėjimas yra stiprus, tada reikia trumpam nutraukti vaisto vartojimą, o susilpnėjus simptomams, vartoti pusę dozės.

  Kartais tenka išgirsti tiek iš pacientų, tiek iš kolegų gydytojų, nesusipažinusių su homeopatija, kad jie patys pabandė gydytis homeopatiniu preparatu, bet jis nieko nepadėjęs. Taip iš tiesų gali atsitikti, jei nuspręsime pabandyti kurį nors vaistą, kurio poveikio aprašyme yra nurodytas mus dominantis simptomas. Homeopatinis vaistas parenkamas įvertinus psichinių, emocinių ir fizinių simptomų visumą. Ypač atkreipiamas dėmesys į simptomų charakteristikas ir būdingus simptomus. Vaisto specifiškumą nulemia jo panašumas į paciento ligos požymius.

   

  Homeopatinio gydymo ypatumai

  Homeopatinis gydymas yra labai individualus. Vaistas skiriamas ne pagal diagnozę, bet konkrečiam žmogui. Norint parinkti homeopatinį vaistą, tenka įvertinti visą žmogaus visumą – kūną (išorines ypatybes ir vidines organų problemas), psichoemocinę būseną, charakterio savybes, skundų ir savijautos ryšį su aplinkos įtakomis ir kitus veiksnius.

  • Gydymas labai individualus – ta pačia liga sergantiems jis gali labai skirtis, nes ligos priežastys gali būti skirtingos.
  • Gydymui naudojamos natūralios, gamtinės kilmės medžiagos mikrodozėmis, kurios ruošiamos specialiose vaistinėse rankiniu būdu.
  • Gydymas visiškai saugus –nebūna pašalinio poveikio virškinimui, vidaus organams, alerginių reakcijų, prie vaistų nepriprantama.
  • Tinka gydyti naujagimius, nėščias ir alergiškus kitiems vaistams žmones.
  • Efektyvu ir ūminių ir lėtinių ligų atvejais.
  • Vaistų vartojimo laikotarpis priklauso nuo ligos trukmės –ūmios ligos pagydomos greitai, lėtinės- reikalauja ilgalaikio vaistų vartojimo.
  • Imanoma paskirti gydymą neaiškių būklių atvejais, kai nerandama ligos priežasties ar negalima įvardinti konkrečios ligos. Tuomen gydytojas remiasi skundų ir ligonio apžiūros visuma.

   

  Ar homeopatiniai vaistai veikia?

  Kai kurie tyrimai rodo, kad homeopatiniai vaistai yra naudingi, o kiti ne. Kritikai nurodo placebo efekto pranašumus. Štai tada simptomai pagerėja, nes manote, kad gydymas veikia, o ne todėl, kad iš tikrųjų yra. Tai gali paskatinti smegenis išlaisvinti chemikalus, kurie trumpam palengvina skausmą ar kitus simptomus.

  Gydytojų nuomonės išsiskyrė, nes kai kurios homeopatijos teorijos neatitinka chemijos ir fizikos principų. Mokslininkai teigia, kad vaistas, kurio sudėtyje nėra veikliųjų ingredientų, neturėtų turėti įtakos organizmui.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  homeopatija

  natūralus

  gydymo

  būdas

  mitas