Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Idomu, kodėl laiptai gali kelti didesnį pavojų jaunoms moterims

  Nors laiptai yra kasdieniame gyvenime paplitę ir nepastebimi elementai, jie gali tapti dideliu pavojumi, ypač jaunoms moterims. Pasaulinė sveikatos organizacija praneša, kad neplanuotos kritimai yra viena iš pagrindinių jaunų moterų sužalojimo ir net mirties priežasčių. Šiame straipsnyje nagrinėsime keletą galimų priežasčių, kodėl laiptai gali būti ypač pavojingi jaunoms moterims ir apžvelgsime mokslinius tyrimus bei statistiką, siekdami pagerinti šios problemos supratimą.

  Biomechanikos ir struktūriniai veiksniai

  Biomechanika ir laiptų struktūra gali būti svarbūs veiksniai, kurie padidina kritimo tikimybę. Tyrimai rodo, kad jaunos moterys gali turėti kitokius judesių modelius arba kojų pozicijas, kurios gali trukdyti stabiliai žingsniuoti laiptais. Taip pat, moterų tendencija dėvėti aukštakulnius batelius gali dar labiau pažeisti jų stabilumą ir sukelti kritimo pavojų.

   

  Idomu, kodėl laiptai gali kelti didesnį pavojų jaunoms moterims

  Dėmesio sutelkimas ir judesių koordinacija

  Dėmesio sutelkimas yra esminis elementas užkertant kelią kritimams. Tyrimai rodo, kad moterys gali turėti mažiau koncentracijos ir prastą judesių koordinaciją nei vyrai, ypač kai patiria emocinį ar fizinį stresą. Tokie veiksniai kaip socialinės normos ir spaudimas dėl daugelio vaidmenų gali taip pat sukelti susikaupimo stoką ir padidinti riziką patirti traumą lipant arba nulipant laiptais.

   

  Fizinis aktyvumas ir raumenų jėga

  Moterims būdingai mažesnė fizinė jėga, o tai gali turėti įtakos jų galimybei išlaikyti pusiausvyrą ir atsispirti kritimo jėgai. Fizinio aktyvumo stoka taip pat gali sumažinti raumenų jėgą ir koordinaciją, kuri turi tiesioginį ryšį su laiptų saugumu.

   

  Moteris dažniau renkasi palydą ar pokalbius telefonu nei vyrai

  Liepos 26 d. žurnale PLOS ONE paskelbtame tyrime Rietdyk komanda surinko 2400 jaunų suaugusių vyrų ir moterų duomenis. Mokslininkai teigia, kad eiti laiptais kalbant telefonu, rašant žinutes ar užsiimant kita veikla, kuri atitraukia dėmesį, - tai kvietimas nusukti galvą, praneša tyrėjai. Tyrimo metu moterys dažniau nei vyrai buvo linkusios kalbėtis su kitu asmeniu, kai lipo ar nulipo laiptais. Dažniau rinkosi draugių ar draugų pokalbius telefonu ar kompanija vaikštant. Būtent dėl to patirdavo dažnesnes traumas lipant ar nulipant laiptais. Taip pat didesnę papildomų kritimų tikimybę įtakodavo ir netinkama avalynė (aukštakulniai).

   

  Laiptai gali kelti didesnį pavojų jaunoms moterims dėl įvairių veiksnių sąveikos. Biomechaniniai trūkumai, dėmesio sutrikimai, judesių koordinacijos problemos, tinkamos avalynės pasirinkimas ir sumažėjęs fizinis aktyvumas gali visi prisidėti prie kritimo rizikos. Šie aspektai yra svarbūs, siekiant išvengti laiptų traumų.

   

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  idomu

  laiptai

  kelti

  didesnį

  pavojų

  jaunoms

  moterims