Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Imuninės sistemos vaidmuo alerginės reakcijos elgesyje

  Nuo alergijos žemės riešutams iki alergijos kiaušiniams - dėl tam tikrų maisto produktų žmogus gali labai susirgti.

  Mūsų imuninei sistemai tenka labai svarbus vaidmuo ginant organizmą nuo patogenų, toksinių cheminių medžiagų ir ląstelių pakitimų, dėl kurių galite pasijusti blogai ir kurie gali sukelti alerginę reakciją. Ją sudaro kelios ląstelės, organai ir baltymai.

  Kai esate alergiškas maistui, imuninė sistema maistą ar tam tikrą daiktą laiko pavojingu. Tuomet imuninė sistema, stimuliuodama ląsteles, gamina imunoglobuliną E (IgE) - antikūną, kuris gali neutralizuoti alergeną - alergiją sukeliantį maistą ar medžiagą.

  Nors mokslininkai jau seniai žinojo, kad imuninė sistema atlieka svarbų vaidmenį reaguojant į aplinkos alergenus ir ligas, nebuvo aišku, ar ji dalyvauja sukeliant tokio pobūdžio reakcijas į alergiją sukeliančius veiksnius. Liepos 12 d. žurnale "Nature" paskelbti Jeilio universiteto tyrimai rodo, kad imuninė sistema daro įtaką žmogaus elgesiui.

   

  Pasak tyrimo pagrindinio autoriaus Ruslano Medžitovo, imunologinis atpažinimas reguliuoja elgesį, ypač apsauginius veiksmus nuo nuodų, kuriuos iš pradžių perduoda antikūnai, o vėliau jie patenka į mūsų smegenis.

  Mokslininkai teigia, kad imuninės sistemos ryšys būtinas, kad smegenys įspėtų organizmą apie galimus aplinkos pavojus ir bandytų nuo jų apsisaugoti.

  "Nustatėme, kad imuninis atpažinimas kontroliuoja elgseną, ypač gynybinius veiksmus prieš toksinus, kurie iš pradžių perduodami antikūnais, o vėliau - mūsų smegenims."

  - Medžitovas

   

  Kaip mokslininkai atliko tyrimą?

  Medžitovo laboratorijoje, vadovaujant Esterai Florsheim ir Natanieliui Bachteliui, buvo atliekami tyrimai, kurių metu pelės buvo įjautrintos ir jautriai reagavo į kiaušialąstes - vištų kiaušiniuose esantį baltymą.

  Kaip ir buvo tikėtasi, šios pelės buvo linkusios laikytis atokiau nuo kiaušinėlių turinčių vandens šaltinių, o kontrolinės pelės juos mėgo. Jie nustatė, kad jautrios pelės per kelis mėnesius išsiugdė aistrą kiaušialąsčių prisotintiems vandens šaltiniams. Tuomet mokslininkai tyrė, ar imuninės sistemos savybes galima panaudoti jautrių pelių elgesiui keisti.

  Pavyzdžiui, jie atrado, kad imuninės sistemos IgE antikūnų gamybos blokavimas paskatino alergiškas peles prarasti aistrą vandenyje esantiems baltymams. Dėl IgE antikūnų išsiskiria mastocitai, tam tikros rūšies baltosios kraujo ląstelės, kurios veikia kartu su kitais imuninės sistemos baltymais ir palaiko ryšį su smegenų sritimis, reguliuojančiomis priešišką elgesį.

  Pelės nebevengė alergeno, nes informacijos perdavimas buvo sustabdytas, o IgE neveikė kaip iniciatorius. Pasak Medžitovo, šis tyrimas parodo, kaip imuninė sistema išsivystė, kad apsaugotų gyvūnus nuo pavojingų ekologinių nišų.

  Jis daro išvadą, kad supratimas, kaip imuninė sistema saugo būsimas grėsmes, vieną dieną gali padėti sumažinti perdėtas reakcijas į įvairias alergijas ir kitas ligas.

   

  Šaltiniai:

  1. Nature. Immune sensing of food allergens promotes avoidance behaviour.
  2. Yale News. How the immune system can alter our behavior.
  3. Mayo Clinic. Food allergy.
  4. National Center for Biotechnology Information. How does the immune system work?
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  imuninės

  sistemos

  vaidmuo

  alerginės

  reakcijos

  elgesyje