Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Kas yra miego apnėja? Atlikti tyrimai įrodo, kad ji mažina deguonies kiekį kraujyje ir didina riziką širdžiai

  Geras ir kokybiškas miegas yra labai svarbus šiuolaikinio sveiko žmogaus gyvenimo faktorius. Tačiau kartais užklumpa nelaukti miego sutrikimai, tokie kaip miego apnėja, dėl kurios gali kentėti ne tik pats žmogus, bet ir šalia jo miegantys, nes pasireiškia kitas kokybišką miegą gadinantis veiksnys – knarkimas. Kas yra miego apnėja ir ką reikia žinoti apie šį miego sutrikimą?

  Miego apnėja: ką reikia žinoti apie šį miego sutrikimą ir kas tai yra?

  Apnėja graikų kalboje reiškia „nekvėpuojantis“. Tai yra miego sutrikimai naktį, kai dėl įvairių priežasčių gali sustoti žmogaus kvėpavimas. Neišsigąskite, kvėpavimas sustoja dažniausiai trumpam laikui – nuo 10 iki 30 sekundžių, o retais atvejais iki poros minučių. Miego apnėjos metu žmogus dažnai pabunda tam, kad tęstų kvėpavimą, tačiau vėliau ryte to visiškai neprisimena. Tuo metu žmogaus kraujyje mažėja deguonies. Dažniausiai miego apnėja pasireiškia žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu, turi didelį kraujospūdį bei viršsvorį. Šis miego sutrikimas gali pasireikšti nepriklausomai nuo amžiaus, nustatyta, kad vyrus miego apnėja kamuoja dažniau nei moteris.

   

  Kas yra miego apnėja? Atlikti tyrimai įrodo, kad ji mažina deguonies kiekį kraujyje ir didina riziką širdžiai

   

  Nauji tyrimai rodo, kad miego apnėja gali padidinti širdies priepuolio ir insulto riziką

  Nauji tyrimai rodo, kad miego apnėja gali padidinti širdies priepuolio ir insulto riziką, nes dėl netaisyklingo kvėpavimo sumažėja deguonies kiekis.

  "Šios išvados padės geriau apibūdinti didelės rizikos obstrukcinės miego apnėjos versijas", - sakė vienas iš autorių Ali Azarbarzinas, Brighamo ir moterų ligoninės bei Harvardo medicinos mokyklos Bostone Miego apnėjos sveikatos rezultatų tyrimų grupės direktorius. "Manome, kad į atsitiktinių imčių klinikinį tyrimą įtraukus didesnės rizikos obstrukcinės miego apnėjos versiją, tikimasi įrodyti, kad miego apnėjos gydymas gali padėti išvengti širdies ir kraujagyslių ligų ateityje."

   

  Tyrimui atlikti jo komanda surinko daugiau kaip 4500 vidutinio ir vyresnio amžiaus suaugusiųjų, dalyvavusių dviejuose moksliniuose tyrimuose - viename iš jų buvo tiriami vyrų lūžiai, o kitame - daugiatautis aterosklerozės (arterijų sukietėjimo) tyrimas, kuriame dalyvavo ir vyrai, ir moterys.

  Kiekvieną kartą sumažėjus deguonies kiekiui kraujyje, vyrams, dalyvavusiems lūžių tyrime, širdies ir kraujagyslių ligų rizika padidėjo 45 %. Mokslininkai nustatė, kad tarp aterosklerozės tyrimo dalyvių rizika padidėjo 13 %.

  Kvėpavimo takų obstrukcija lėmė 38 % rizikos, pastebėtos pirmajame tyrime, ir 12 % - kitame. Panašios išvados gautos ir dėl ankstyvos mirties.

  Tyrėjai teigė, kad mažėjantis deguonies kiekis dažniausiai susijęs su kvėpavimo takų obstrukcija, o ne su kitais veiksniais, pavyzdžiui, nutukimu ar sumažėjusia plaučių funkcija.

  "Dėl to šis rodiklis būdingas tik miego apnėjai", - sakė pagrindinis tyrimo autorius daktaras Gonzalo Labarca, Brighamo ir moterų ligoninės bei Harvardo medicinos mokyklos medicinos instruktorius. "Ryšiai mažiau paaiškinami nutukimu ar kitu veiksniu".

  Nacionalinio miego sutrikimų tyrimų centro direktorė Marishka Brown teigė, kad šių mechanizmų supratimas galėtų pakeisti miego apnėjos klinikinių tyrimų planavimą ir tai, kas matuojama klinikinėje praktikoje.

   

  Miego apnėjos gydymas bei kaip atsikratyti knarkimo

   

  Miego apnėjos gydymas bei kaip atsikratyti knarkimo

  Norint kokybiškai miegoti, labai svarbus tinkamas miego sutrikimų gydymas. Jeigu jus kamuoja švelni miego apnėja, šio miego sutrikimo, o tuo pačiu ir knarkimo atsikratyti galima keičiant gyvenimo įpročius: stengtis miegoti ant šono ir eiti miegoti tuo pačiu metu, vėdinti kambarį, nepersivalgyti prieš miegą, plauti nosį bei išbandyti eterinius aliejus (tepti ant krūtinės). Taip pat vengti alkoholio, rūkymo, miego tablečių vartojimo.

  Jeigu miego apnėja jau išsivysčiusi kiek sunkesne forma, gydytojui patarus, gali būti skiriamos specialios miego kaukės arba paskiriamas CPAP metodas (specialaus prietaiso pagalba į kvėpavimo takus yra pučiamas kambario oras ir palaikomas nuolatinis teigiamas slėgis kvėpavimo takuose). Kartais atliekamos nosies pertvaros operacijos. Svarbu imtis priemonių, kurios skatintų miego apnėjos pasitraukimą iš jūsų gyvenimo. Negydomas šis sutrikimas labai pavojingas žmonėms, kurie dirba vairuotojais ar užsiima kita veikla, reikalaujančia didelio susikaupimo ir dėmesio palaikymo.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  miego

  apnėja

  atlikti

  tyrimai

  įrodo

  mažina

  deguonies

  kiekį

  kraujyje

  didina

  riziką

  širdžiai