Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Mažos aspirino dozės gali būti rizikingos sveikiems vyresnio amžiaus žmonėms

  Naujais tyrimais nustatyta, kad sveikiems vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems širdies ligų ar insulto rizikos veiksnių, kasdien vartojant mažą aspirino dozę, galimas pavojus gali būti didesnis nei nauda.

  Dėl mažų aspirino dozių vartojimo širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai mokslininkų ir medikų bendruomenės nuolat diskutuoja nuo 1950 m. atliktų tyrimų, kurių metu nustatyta, kad aspirinas gali užkirsti kelią insultui ir širdies priepuoliams.

   

   

  Tačiau 2022 m. JAV prevencinių paslaugų darbo grupė (USPSTF) rekomendavo vyresniems nei 60 metų suaugusiesiems nepradėti gydymo mažomis aspirino dozėmis siekiant išvengti pirmojo širdies ir kraujagyslių įvykio. Ir tai pirmiausia buvo padaryta dėl su šiuo vaistu susijusios kraujavimo rizikos.

  Dabar, atlikus naują tyrimą, rasta įrodymų, patvirtinančių šią rekomendaciją.

  Birželio 26 d. žurnale "JAMA Network Open" paskelbtas tyrimas buvo Australijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo "Aspirin in Reducing Events in the Elderly" (ASPREE) antrinė analizė. Tyrimo metu buvo nagrinėjami vyresnio amžiaus suaugusiųjų, kurie nesirgo širdies ir kraujagyslių ligomis, kasdienio mažų dozių aspirino vartojimo rezultatai, palyginti su placebu.

  19 114 tyrimo dalyvių vartojo arba placebą, arba vieną 100 mg enteriniu būdu dengtą aspiriną per dieną.

  Stebėję abi grupes 5 metus, mokslininkai nustatė, kad aspirinas statistiškai reikšmingai nesumažino išeminio insulto atvejų. Be to, komanda pastebėjo statistiškai reikšmingai padidėjusį intrakranijinių kraujavimų skaičių tarp aspirino vartotojų.

  Tiksliau, 108 asmenys, kurie vartojo aspiriną, ir 70 asmenų, gavusių placebą, patyrė intrakranijinį kraujavimą. Be to, 49 aspiriną vartojusiems ir 37 placebą gavusiems dalyviams pasireiškė hemoraginis insultas.

  Tyrimo autoriai teigia, kad kasdien vartojamas mažų dozių aspirinas vyresnio amžiaus žmonėms, kurie anksčiau nebuvo patyrę insulto ar neturėjo širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnių, atrodo, neapsaugo nuo insulto ir kelia kraujavimo į smegenis riziką.

   

  Šaltiniai:

  1. International Aspirin Foundation. The story of Aspirin – a versatile medicine with a long history.
  2. U.S. Preventive Services Task Force. Aspirin Use to Prevent Cardiovascular Disease: Preventive Medication.
  3. JAMA Network Open. Low-Dose Aspirin and the Risk of Stroke and Intracerebral Bleeding in Healthy Older People: Secondary Analysis of a Randomized Clinical Trial.
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  aspirino

  dozės

  būti

  rizikingos

  sveikiems

  vyresnio

  amžiaus

  žmonėms