Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Paskelbtas naujas 2024 metų kvietimas saulės elektrinių įsigijimui. Saulės elektrinės ir jūsų sveikata. Kaip saulės elektrinė padeda jūsų emociniai ir fizinei sveikatai?

  Šiuo metu klimato kaita ir aplinkos išsaugojimas tampa vis svarbesnėmis visuomenės temomis. Vienas iš efektyviausių būdų sumažinti anglies dvideginio emisijas yra investuoti į atsinaujinančią energiją. Saulės elektrinės tampa vis populiaresne alternatyva, o naujas kvietimas įsigyti šias sistemas ne tik skatina ekologinį elgesį, bet ir kelia klausimus apie tai, kaip tai gali paveikti žmonių sveikatą.

  Šį antradienį (2024-01-30) gyventojai sulaukė nuo ankstaus ryto 8:00 naujo kvietimo teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Tam skirta 8 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Šią priemonę inicijavo Energetikos ministerija.

  Kvietimai susikirstyti į 4 paraiškas

  • Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (naujai įrengiama saulės elektrinė). Skirtas finansavimas: 2 850 000 Eur.
  • Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (didinantiems jau esamos elektrinės galią). Skirtas finansavimas: 150 000 Eur. Eur.
  • Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (naujai įrengiama saulės elektrinė). Skirtas finansavimas: 4 750 000 Eur.
  • Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (didinantiems jau esamos elektrinės galią). Skirtas finansavimas: 250 000 Eur.

   

  Paskelbtas naujas 2024 metų kvietimas saulės elektrinių įsigijimui


  Naujas kvietimas įsigyti saulės elektrines siekia skatinti žmones investuoti į švarią energiją ir prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Tai gali būti puiki galimybė sumažinti namų energetinius sąnaudų ir tuo pačiu metu prisidėti prie mažesnės teršalų išskyrimo į atmosferą.

  Tačiau, be šių akivaizdžių ekologinių privalumų, daugelis žmonių pradeda domėtis tuo, kaip saulės elektrinės gali paveikti jų sveikatą. Ar turint saulės elektrinę ant stogo pagerėja jūsų sveikata bent jau emociškai?

  Viename iš tyrimų nustatyta, kad saulės elektrinės sistema gali turėti teigiamą poveikį žmonių sveikatai. Tai gali būti siejama su tuo, kad švari energija skatina mažiau kenksmingų aplinkos veiksnių, tokių kaip oro tarša. Sumažinus šių kenksmingų medžiagų kiekį ore, pagerėja bendra oro kokybė, kuri turi tiesioginį poveikį žmonių sveikatai. Mažesnės sąskaitos už elektra prisideda prie jūsų geresnės emocinės sveikatos, kai šiuo metu rinkoje elektros kainų krizė.

  Be to, saulės elektrinės gali padėti sumažinti priklausomybę nuo tradicinių energijos šaltinių, tokių kaip anglis ar nafta. Juos iškeičiant į ekonomiškesnius sprendimus Oras - Oras, Oras - Vanduo ar tiesiog elektrinį šildymą. Tai mažina iškastinio kuro naudojimą, kuris dažnai yra susijęs su aplinkos tarša ir sveikatos problemomis. Mažiau priklausomumo nuo šių kenksmingų šaltinių gali ilgainiui turėti teigiamą poveikį žmonių sveikatai ir bendrai visuomenės gerovei. 

   

  Saulės elektrinių nauda ir privalumai

  • Atsinaujinantis energijos šaltinis
  • Itin mažos elektros sąskaitos
  • Universalus Saulės energijos panaudojimas. Galima gaminti elektros energiją arba šilumą ( saulės šiluminė energija).
  • Nereikalauja daug priežiūros (tereikia, jog būtų valoma kelis kartus per metus).
  • Garantija 20-25 metams (yra patvarios ir atsparios šalčiui ar kitoms oro sąlygoms)
  • Nuolat tobulėjanti sritis (Naujovės gali padidinti Saulės kolektorių aktyvumą ir išgauti daug didesnį energijos kiekį)
  • Statoma ant pastato stogo (taip sutaupant vietą gyvenaamoje vietoje)
  • Saulės baterijų įrenginiai padidina bendrąją namo vertę


  Saulės elektrinių trūkumai

  • Gan didelė sistemos kaina
  • Saulės kolektoriai yra priklausomi nuo oro sąlygų, paros laiko
  • Saulės energijos saugykla yra brangi (Energija, kuri negali būti naudojama iš karto, gali būti kaupiama didelėse ir brangiose baterijose)
  • Reikia profesionalių specialistų, kurie galėtų įrengti sistemą

  Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad saulės elektrinės diegimas taip pat gali turėti tam tikrų neigiamų aspektų. Pavyzdžiui, tam tikri gamybos procesai gali atlikti tam tikrą vaidmenį cheminių medžiagų išskyrimo į gamtą.

  Dėl šių priežasčių svarbu, kad saulės elektrinės būtų kuriama ir valdoma atsakingai, atsižvelgiant į aplinkosaugos ir sveikatos aspektus. Vis dėlto, apskritai vertinant, saulės elektrinės sistema gali turėti daugiau teigiamų poveikių nei neigiamų, jei visi šie veiksniai yra tinkamai įvertinti ir valdomi.

  Galutinė išvada yra ta, kad saulės elektrinės įdiegimas gali prisidėti ne tik prie ekologijos ir energetikos sričių, bet ir paskatinti sveikatos gerinimą. Tačiau norint pasiekti visapusišką naudą, svarbu imtis atsakingų ir protingų sprendimų, atsižvelgiant į visus įmanomus aspektus.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  paskelbtas

  metų

  kvietimas

  saulės

  elektrinių

  įsigijimui

  elektrinės

  jūsų

  sveikata

  elektrinė

  padeda

  emociniai

  fizinei

  sveikatai