Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Per didelis alkoholio vartojimas gali pagreitinti Alzheimerio ligą

  Nauji tyrimai atskleidė, kad genetiškai į Alzheimerio ligą linkusių pelių kognityvinių gebėjimų silpnėjimas veikiant svaiginančiam alkoholio kiekiui pagreitėjo.

  Birželio 12 d. žurnale "eNeuro" paskelbtame tyrime "Scripps Research" ir Bolonijos universiteto mokslininkai į Alzheimerio ligą linkusias peles kelis mėnesius su pertraukomis veikė svaiginančiu alkoholio garų kiekiu, kuris yra panašus į tą, kurį patiria alkoholio vartojimo sutrikimų turintys asmenys.

   

   

  Kontroliniai graužikai taip pat turėjo genetinį polinkį sirgti Alzheimerio liga, tačiau alkoholio poveikio jiems nebuvo.

  Komanda nustatė, kad alkoholio veikiamoms pelėms pažintinės funkcijos ėmė blogėti dviem mėnesiais anksčiau nei alkoholio nevartojusiems graužikams. Konkrečiai, pelės prasčiau mokėsi ir įsiminė erdvinius modelius.

  Ištyrę genetinius dėsningumus, mokslininkai nustatė, kad apsvaigusių nuo alkoholio graužikų genų raiškos požymiai buvo panašesni į vyresnių pelių, sergančių pažengusia Alzheimerio liga, o ne į jaunesnių pelių, sergančių ankstyvąja ligos stadija. Ši išvada rodo, kad alkoholis gali skatinti transkripcijos pokyčius, atitinkančius Alzheimerio ligos progresavimą.

  Be to, komanda nustatė, kad alkoholis buvo susijęs su prefrontalinės žievės genų, susijusių su neurodegeneracija, neuronų jaudrumu ir uždegimu, raiškos pokyčiais. Šie pokyčiai pasireiškė ne tik neuronuose, bet ir astrocituose, mikroglijose ir endotelio ląstelėse.

  "Tai įdomu, nes anksčiau buvo manoma, kad visus su Alzheimerio liga susijusius atsakus vykdo neuronai, ir tik neseniai buvo pripažinta, kad šie ląstelių tipai atlieka svarbų vaidmenį Alzheimerio ligos patogenezėje", - pranešime spaudai teigia vienas iš pagrindinių autorių, Bolonijos universiteto kompiuterinės genomikos profesorius daktaras Federikas Manuelis Giorgi (Federico Manuel Giorgi).

  Mokslininkai spėja, kad šie genų transkripcijos keliai, susiję su alkoholio sukeltos Alzheimerio ligos progresavimu, gali padėti išsiaiškinti, kaip liga progresuoja net ir be alkoholio poveikio.

  Vienas iš pagrindinių autorių daktaras Pietro Paolo Sanna, Scripps Research imunologijos ir mikrobiologijos profesorius, aiškina: "Progresavimo mechanizmai, kuriuos atskleis šis duomenų rinkinys, gali būti taikomi Alzheimerio ligai apskritai, net ir be alkoholio. Galiausiai ši genų raiškos analizė padės nustatyti pagrindinius reguliacinius genus, kurie lemia Alzheimerio ligos progresavimą."

  Remdamiesi šiais rezultatais, mokslininkai planuoja ištirti, ar alkoholio vartojimas turi įtakos Alzheimerio ligos pradžiai ir progresavimui tarp pelių, neturinčių genetinio polinkio sirgti Alzheimerio liga.

   

  Šaltiniai:

  1. eNeuro. A history of repeated alcohol intoxication promotes cognitive impairment and gene expression signatures of disease progression in the 3xTg mouse model of Alzheimer's disease.
  2. EurekAlert. Excessive alcohol consumption may accelerate Alzheimer's disease progression.
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  didelis

  alkoholio

  vartojimas

  pagreitinti

  alzheimerio

  ligą