Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Problemų ir įvairių rūpesčių sprendimas. Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

  Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Svajonėse atostogos, tačiau reikia dirbti. Jaučiasi, kaip kyla įtampa, ateina suirzimas ir nuovargis. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus  palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti.

   

  Kodėl svarbu išmokti atsipalaiduoti ir išlaisvinti kūno įtampą?

  Kiekvienas suprantame, kad kūno ir proto atsipalaidavimas yra glaudžiai susijęs su sveikata ir fizine bei emocine gerove. Keletas mokslinių tyrimų parodė atsipalaidavimo privalumus, tarp jų: ​​pagalba pasiekti gilesnį poilsį, pagerėja imunitetas ir atsparumas ligoms, atsiranda energingumas, padidėja optimizmas, darbingumas ir energingumas, emocinis stabilumas, tampa lengviau susikaupti ir dirbti. Tik ar kiekvienas žinome, ką galime padaryti, kad pasiektume tą gilų atsipalaidavimą ir suteiktume savo kūnui ir protui poilsį?

   

  Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

   

  Išgerkite arbatos

  Galite rinktis savo mėgstamiausią arbatos rūšį, tačiau geriausiomis tonizuojančiomis savybėmis pasižymi žalioji arbata. Mėgavimasis šiuo gėrimu daugybėje kultūrų yra labai svarbi ir sena tradicija, pagerinanti ne tik fizinę, bet ir emocinę žmogaus sveikatą. Jeigu norisi atsipalaiduoti, tuomet labai tiks tam tikros kvapnios žolelių arbatos, pavyzdžiui, pipirmėtė, melisa, čiobrelis, levandos ir panašiai. Itin patogu ir malonu ragauti žolelių mišinių – jų vaistinėse galite rasti pačių įvairiausių ir pritaikyti įvairiausiems savo poreikiams.

   

  Giliai kvėpuokite

  Kvėpavimo technikos padeda greitai atsipalaiduoti ir pajusti vidinę ramybę. Rekomenduojama patogiai atsisėsti, atsipalaiduoti. Tuomet reikia giliai įkvėpti ir palaikyti orą viduje apie 3 sekundes. Tuomet viskas staiga iškvepiama ir tuo pačiu atsipalaiduoja visas kūnas. Iškvepiant mintyse galima kartoti kokį nors atpalaiduojantį žodį, pavyzdžiui, „ramybė“ ar „ramu“. Toks gilus įkvėpimas pakartojamas bent kelis kartus. Labai svarbu kvėpuoti pilvu, o ne tik krūtine. Giliai pakvėpuoti pilvu naudinga bent kelis kartus per dieną.

   

  Pasimėgaukite sveiku ir energijos suteikiančiu užkandžiu

  Tai galėtų būti grūdų batonėlis, riešutų ar džiovintų vaisių saujelė, kelios saldžios datulės, obuolys. Užplūdusios emocijos dažnai priverčia griebti kažką labai saldaus ir itin riebaus, tačiau nepasiduokite šioms vilionėms – staigiai pakilęs cukraus kiekis kraujyje vėl taip pat staigiai nukris ir pasijusite ne tik dar labiau išsekę, bet dar alkanesni.

   

  Atpalaiduokite pečius

  Ne paslaptis, kad šiuolaikiniams žmonėms, kurie dažniausiai dirbą sėdimą darbą prie kompiuterio, įtampa pirmiausiai kaupiasi pečių juostoje. Šis pratimas padės juos atpalaiduoti. Pirmiausiai pečiai keliami link ausų, tuomet jie suvedami už nugaros ir tuo pačiu metu staigiai atsipalaiduojama. Pratimas kartojamas keletą kartų, kol pajuntamas atsipalaidavimas. Pečius galima sukti ir į priekį, jei taip patogiau ir gaunamas geresnis efektas. Pratimą rekomenduojama kartoti keletą kartų per dieną.

   

  Pažiūrėkite pro langą, įsivaizduokite mėgstamiausią vietą arba išvažiuokite į gamtą

  Įrodyta, kad pertraukų darymas ir reguliarus žiūrėjimas į tolį padeda išsaugoti geresnę akių būklę. Toks įprotis labai naudingas ne tik dėl akių sveikatos, bet ir dėl trumpo poilsio, atitrūkimo nuo darbų, minčių nukreipimo. Jei galimybės pažiūrėti pro langą nėra, tuomet verta užsimerkti ir įsivaizduoti savo mėgstamiausią vietą ar vaizdinį, pavyzdžiui, banguojančią jūrą, žydinčią pievą, ošiančią girią. Jeigu yra galimybė, galite išvažiuoti į gamtą, nesvarbu ar tai pavasaris, vasara, ruduo ar žiema.

   

  Suvalgykite juodojo šokolado

  Kokybiškas juodasis šokoladas – puikus pasirinkimas, norint susigrąžinti gerą nuotaiką. Žinoma, labai svarbus jo kiekis – kalbama vos apie kelis mažus gabalėlius, nes tai labai kaloringas produktas. Juodasis šokoladas turi daug kakavos – geriausia rinktis tokį, kuriame bent pusę sudėties sudaro gryna kakava, dar geriau, kai  jis turi apie 70-85% kakavos ir labai mažai cukraus. Mokslininkai atskleidžia vis daugiau naudingųjų šokolado savybių, tad šiuo skanėstu tikrai verta saikingai pasimėgauti bent retkarčiais.

   

  Pabūkite tyloje, pamedituokite, pamąstykite, atlikite kvėpavimo pratimų

  Žmogus yra sociali būtybė – to nuginčyti neįmanoma. Tačiau kiekvienai gyvai būtybei kartais reikia bent truputį pabūti ir vienai, kad būtų įmanoma susidėlioti mintis, geriau suvokti savo vidinį pasaulį. Puikus būdas nusiraminti – pabūti tyloje, atlikti kvėpavimo pratimų, pamedituoti. Meditacija padeda įveikti nerimą, baimes, liūdesį, nepasitikėjimą savimi, nusivylimą – tai reiškia, kad nutolstama nuo blogos nuotaikos ir depresijos rizikos. Meditaciją galima suprasti įvairiai, „savaip“ – vieni atsipalaiduoja gamtoje, kitiems pakanka ramaus kampelio biure, tretieji ieško nusiraminimo tolimiausiuose pasaulio kampuose. Meditacijos šalininkai tvirtina, kad tai labai naudinga sveikatai, nes ji padeda įveikti nerimą ir „perkrauti bateriją“. Beje, meditacija tinkama tikrai ne visiems. Kai kuriems geriausia atsipalaiduoti aktyviai judant – jei mintys tuomet tarsi išnyksta, tuomet verta propaguoti aktyvesnį poilsį.

   

  Kiti atsipalaidavimo būdai

  Ilgas pasivaikščiojimas gryname ore, karšta vonia, dienoraščio rašymas, atpalaiduojantis masažas ir raminanti, atpalaiduojanti muzika. O galbūt pradėkite planuoti būsimas atostogas?

  Galiausiai, praktikuojant atsipalaidavimo techniką, jei tai daroma reguliariai, pageidautina kiekvieną dieną, pastebimas rezultatas. Žinoma, jei tai darysite tik retkarčiais, mažai tikėtina, kad pamatysite didelį rezultatą. Atsipalaidavimas turėtų tapti svarbia kasdienės rutinos dalimi ir pamatysite, kad po kelių savaičių jausitės optimistiškesnis, ramesnis, taikesnis ir laimingesnis. Atsipalaidavimas jums padės išspręsti bet kokią problemą ir į situaciją pažvelgti kitu kampu.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  problemų

  įvairių

  rūpesčių

  sprendimas

  paprasti

  būdai

  kurie

  padės

  atsipalaiduoti