Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Skirtingi pirčių tipai: Kuo naudinga pirtis ir kokia labiausiai tinka kūnui ir sveikatai

  Moksliniai tyrimai ne kartą įrodė, kad žmonės, kurie reguliariai lankosi pirtyse, rečiau serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, turi mažiau problemų dėl kraujospūdžio bei gerina imuninę sistemą.

  Yra įvairių rūšių pirčių, kurios gali teikti skirtingą naudą. Kiekvienas tipas turi unikalių savybių ir privalumų, todėl, prieš priimant sprendimą, verta apsvarstyti, kuris iš jų jums tinka. Pateiksime pagrindinę informaciją apie skirtingus pirčių tipus, kad galėtumėte nuspręsti, kuris iš jų geriausiai atitinka jūsų gyvenimo būdą ir poreikius.

  Nesvarbu, ar norite atsipalaiduoti po ilgos dienos, pagerinti kardio treniruotes, apsivalyti nuo toksinų, ar padidinti lankstumą.

   

  Pirtys tinka ne visiems

  Nepaisant pirties teikiamos naudos, ne visiems žmonės ši pramoga gali tapti malonumu.

  Jei žmogus serga, jaučia įvairius peršalimo simptomus, tuomet ėjimas į pirtį gali tik pabloginti situaciją. Be to, jei žmogus skundžiasi širdies veikla, į pirtį reikėtų eiti atsargiai, vengti joje būti labai ilgą laiką.

  Tyrimai rodo, kad žmonėms, kurie serga epilepsija, plaučių ligomis, hipertenzija ar kitomis vidaus organų ligomis, karštis sukelia nemalonius padarinius, kurie gali neigiamai atsiliepti sveikatai. Mažiau patyrę pirtininkai dažnai daro ir dar vieną klaidą – persikaitina. Ką daryti tokiu atveju?

  Reikėtų vartoti kuo daugiau skysčių, jei labai kas nors negerai, tuomet vertėtų kviesti greitąją pagalbą. Būnant pirtyje žmogus išprakaituoja daug skysčių, todėl po jos reikėtų juos atkurti. Tai padeda padaryti druskų ir elektrolitų tirpalai, mineralinis vanduo.

  Prakaituodamas žmogus netenka daug natrio, chloro ar kalio druskų, kurios ypač svarbios žmogaus organizmui. Tiesa, jas galima nesunkiai atkurti vartojant elektrolitų tirpalus, kuriuos galima įsigyti bet kurioje vaistinėje.


  Nepataria daryti šios klaidos

  Kai kam pirtis gali asocijuotis ir su linksma aplinka, vakarėliais bei sodybomis, ypač Naujųjų metų išvakarėse. Deja, bet žmonės neretai į pirtį nešasi alkoholio, kiti mėgsta jo užpilti ant akmenų, kad pirtyje pasklistų intensyvus kvapas. Vis dėlto tokios linksmybės gali labai liūdnai baigtis.

  Nuo alkoholio kyla dehidratacija, o būnant pirtyje žmogus dar papildomai prakaituoja. Tai ypač apsunkina širdį bei kitus vidaus organus, žmogus gali prarasti sąmonę. Todėl vartoti alkoholį prieš pirtį ar einant į ją griežtai nerekomenduojama.

  Alkoholis pirties metu neigiamai veikia žmogaus savijautą, tačiau jei alkoholį vartosite, darykite tai saikingai ir jau po pirties pramogų.

   

  Įvairių rūšių pirčių apžvalga ir jų nauda


  Įvairių rūšių pirčių apžvalga ir jų nauda

  Augant sveikatingumo kultūrai, saunos tampa vis populiaresnės kaip atsipalaidavimo ir detoksikacijos būdas. Labiausiai žinoma tradicinė suomiška, kurioje šiluma naudojama prakaitavimui sukelti ir kraujotakai pagerinti. Tuo tarpu infraraudonųjų spindulių pirtyse šviesa skverbiasi giliau į odą ir raumenis, malšina skausmą ir skatina gijimą.

  Kita pirties rūšis - garinė pirtis, kuri skleidžia drėgną šilumą ir puikiai atveria poras bei gerina kvėpavimo takų būklę. Net jei visada yra vienas pirties tipas, kuris jums atrodo tinkamiausias, negalėsite žinoti, jei neišbandysite jų visų. Taigi, kad ir kokią pirties rūšį išsirinktumėte kaip mėgstamiausią, kiekviena iš jų gali padėti atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą.

   

  Tradicinė pirtis - ką reikia žinoti

  Tradicinė pirtis - tai sena praktika, kuri šimtmečius buvo naudojama fizinei ir psichinei gerovei skatinti. Jei esate naujokas, prieš įeidamas į karštąją pirtį turite žinoti keletą dalykų.

  Pirma, prieš įeinant į pirtį svarbu apsišlakstyti vandeniu, nes dėl to galite gausiai prakaituoti, o tai gali sukelti dehidrataciją. Antra, būtinai darykite pertraukėles ir išeikite iš pirties, jei jaučiatės nejaukiai arba svaigsta galva. Galiausiai visada klausykite savo kūno ir nespauskite savęs per daug.


  Infraraudonųjų spindulių pirtis - privalumai, trūkumai ir svarstymai

  Detoksikacija, atsipalaidavimas, skausmo malšinimas ir kraujotakos gerinimas - tai tik keletas iš galimų infraraudonųjų spindulių pirties privalumų. Infraraudonųjų spindulių bangos, galinčios giliai įsiskverbti į kūną ir šildyti jį iš vidaus, gali suteikti keletą pageidaujamų poveikių. Tačiau kartu su šiais privalumais atsiranda ir tam tikrų aspektų bei trūkumų.

  Pavyzdžiui, per didelis karščio poveikis gali sukelti dehidrataciją ir perkaitimą, o kai kurie asmenys gali patirti odos sudirginimą ar kitas neigiamas reakcijas. Be to, jeigu nusprestumėte įsigyti infraraudonųjų spindulių pirtį, tai gali būti brangus ir pareikalaujantis didelių pradinių investicijų pirkinys.


  Elektrinė pirtis - dizainas, kaina ir priežiūra

  Kai kalbama apie atsipalaidavimą, sėdėjimas karštoje pirtyje gali būti ne pirmas dalykas, kuris ateina į galvą. Tačiau kartą išbandę elektrinės pirties kambarį, galbūt pakeisite savo nuomonę. Skirtingai nuo tradicinių malkomis kūrenamų pirčių, elektrinius modelius paprasčiau įrengti ir prižiūrėti.

  Be to, jos greičiau ir tolygiau įkaista, todėl yra idealus pasirinkimas tiems, kurie trokšta šilumos terapijos, bet nenori sudėtingo įrengimo proceso. Pagrindinis minusas, tai aukšta elektros sunaudojimo kaina.


  Malkomis kūrenama pirtis - ekologiška ir stilinga

  Po ilgos dienos nėra nieko geriau už atsipalaidavimą pirtyje, o malkomis kūrenamoje pirtyje jis tampa dar aukštesnio lygio. Tai ne tik ekologiška pirtis, bet ir natūralus degančios medienos aromatas, kuris suteikia raminamąjį poveikį. Be to, nepamirškime, kokia stilinga gali būti pirtis - gražiai pagamintas medinis interjeras gali tapti bet kurių namų akcentu.

  Be to, malkomis kūrenama pirtis yra tvarus pasirinkimas, todėl nenuostabu, kad mediena kūrenama pirtis tampa vis populiaresnė tarp tų, kurie rūpinasi jos poveikiu aplinkai.


  Garų kambarys ar sausas šilumos kambarys - kuris iš jų jums tinka

  Kai kalbama apie garinę pirtį ir sauso karščio kambarį, patirtis gali būti visiškai skirtinga. Garinėse paprastai palaikoma vidutinė temperatūra ir didelė drėgmė. Tai gali būti puiku tiems, kurie kenčia nuo kvėpavimo takų problemų arba tiesiog mėgsta drėgno oro pojūtį.

  Kita vertus, sauso karščio kambariuose paprastai būna aukšta temperatūra, o drėgmės lygis - žemas. Tai sukuria intensyvesnį karštį, dėl kurio daugiau prakaituojate ir jaučiatės labiau detoksikuoti. Galiausiai pasirinkimas tarp šių dviejų rūšių priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Taigi, išbandykite abi ir pamatysite, kas geriausiai tinka jūsų kūnui ir protui!

  Kadangi yra tiek daug pirčių rūšių, gali būti įdomu išbandyti visas ir išsirinkti, kuri iš jų jums tinka. Galiausiai reikia atsižvelgti į norimą atmosferą ir dizainą, taip pat į savo biudžetą ir konkrečius poreikius.

  Tradicinės pirtys puikiai tinka tiems, kurie nori autentiškos skandinaviškos patirties, infraraudonųjų spindulių pirtys idealiai tinka tiems, kurie namuose neturi daug vietos, elektrinės pirtys pasižymi patogumu ir paprastumu, malkomis kūrenamos pirtys puikiai tinka ekologiškai gyvenantiems asmenims, o dėl garinių pirčių ar sauso karščio kambarių reikėtų apsispręsti atsižvelgiant į naudą sveikatai, kuri geriausiai atitinka jūsų fizinius poreikius.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  skirtingi

  pirčių

  tipai

  naudinga

  pirtis

  kokia

  labiausiai

  tinka

  kūnui

  sveikatai