Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Socialinės žiniasklaidos mažinimas gali būti naudingas psichikos sveikatai

  Didėjant socialinės žiniasklaidos populiarumui, 2023 m. socialine žiniasklaida visoje šalyje naudosis apie 302,35 mln. žmonių.

  Gyvename visuomenėje, kurioje vienu mygtuko paspaudimu galime gauti maisto produktų, pristatomų į namų prieangį, ir susisiekti su geriausiais draugais visame pasaulyje vos pirštų galiukais.

   

   

  Nepaisant naudingų socialinės žiniasklaidos aspektų, šios platformos gali lengvai atimti iš žmogaus valandų valandas per dieną ar net sukelti priklausomybę. Siekiant apriboti naudojimąsi socialine žiniasklaida, tarp koledžo studentų buvo atliktas dviejų savaičių trukmės eksperimentas.

  Dvi savaites trukęs tyrimas, kuriame dalyvavo 230 koledžo studentų, parodė, kad tų, kurie socialine žiniasklaida naudojosi tik pusvalandį per dieną, naudodamiesi automatiniais priminimais, depresijos, nerimo ir vienatvės lygis buvo daug mažesnis.

  Visų pirma jie taip pat nurodė, kad poveikis buvo palankesnis, rodantis optimistiškesnį požiūrį į gyvenimą. Psichologinę naudą pastebėjo net tie žmonės, kurie kartais viršydavo ribą.

  "Mane nustebino tai, kad dalyvių savijauta pagerėjo ne tik pagal vieną, bet pagal visas dimensijas. Džiaugiausi sužinojusi, kad tokia paprasta intervencija - kasdien siųsti priminimą - gali motyvuoti žmones keisti savo elgesį ir pagerinti socialinės žiniasklaidos įpročius", - sako pagrindinė autorė Ella Faulhaber.

  Tyrimo rezultatai parodė, kad asmenys, kurie kartais viršydavo nustatytą 30 minučių limitą, vis dėlto pasinaudojo psichologine socialinės žiniasklaidos naudojimo ribojimo nauda.

  E. Faulhaber tęsia, kad išvada yra ta, jog svarbiau yra stengtis, o ne būti nepriekaištingam. Ji mano, kad svarbiausi ingredientai - labiau nei 30 minučių riba - yra savikontrolė ir dėmesys.

  Pasak bendraautoriaus Douglaso A. Gentile'o, jų išvados atitinka ankstesnius kineziologijos ir su sveikata susijusius tyrimus.

  "Žinant, kiek laiko kasdien praleidžiame užsiimdami kokia nors veikla, ir nustatant, kad tai galima suskaičiuoti, žmonėms lengviau keisti savo elgesį", - sako D. Gentile'is.

  Jis tęsia, kad daugelis tyrimo dalyvių minėjo, kaip sunku buvo pirmosiomis dienomis sumažinti išlaidas. Tačiau vienas dalyvis teigė, kad po pirmojo postūmio jis pasijuto produktyvesnis ir labiau susietas su savo gyvenimu. Kiti teigė, kad pagerėjo miegas arba daugiau laiko praleido su draugais ir šeima.

  "Kai atimama suvokiama laisvė, pradedame priešintis, - teigia Gentile'is.

  Jis tęsia sakydamas, kad pašalinus socialinę žiniasklaidą taip pat tektų prarasti kai kuriuos jos privalumus, pavyzdžiui, galimybę bendrauti su artimaisiais. Pasak ekspertų, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kada ir kaip naudojamės šiomis platformomis.

  Gentile'is daro išvadą: "Gyvename nerimo amžiuje. Daugybė rodiklių rodo, kad nerimas, depresija ir vienatvė stiprėja, o tai gali priversti mus pasijusti bejėgiais. Tačiau yra dalykų, kuriuos galime padaryti, kad valdytume savo psichikos sveikatą ir gerovę."

   

  Šaltiniai:

  1. Technology Mind and Behavior. The Effect of Self-Monitoring Limited Social Media Use on Psychological Well-Being
  2. Demand Sage. Social Media Users 2023 — (Global Demographics)
  3. Harvard University. Social media use can be positive for mental health and well-being
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  socialinės

  žiniasklaidos

  mažinimas

  būti

  naudingas

  psichikos

  sveikatai