Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Tyrimas patvirtina, kad vaikystėje patirta trauma gali turėti įtakos suaugusios moters lytiniam gyvenimui

  Stresas ar traumuojanti patirtis vaikystėje - nuo tėvų skyrybų iki brolio ar sesers problemų dėl priklausomybių - gali turėti ilgalaikį poveikį moters seksualinei sveikatai. Naujausiame tyrime teigiama, kad ši neigiama vaikystės patirtis gali būti susijusi su moterų seksualiniu pasyvumu ir disfunkcija vėlesniame amžiuje.

   

  Stresas ar traumuojanti patirtis vaikystėje

   

  Mokslininkai rekomenduoja sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams tikrinti savo pacientus, turinčius seksualinės disfunkcijos sutrikimų, dėl neigiamos vaikystės patirties. Gydytojai turėtų pasiūlyti šioms moterims gydymą, kuris galėtų apimti siuntimą konsultuotis.

  "Seksualinės funkcijos sutrikimai daro didelę įtaką moters gyvenimo kokybei. Remdamiesi šiomis išvadomis, raginame sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus tikrinti, ar seksualinės funkcijos sutrikimų turinčios moterys neturi neigiamos vaikystės patirties, ir siūlyti daugiadisciplininį gydymą, įskaitant, jei reikia, siuntimą konsultuotis. Jei vaikystėje patirtų neigiamų išgyvenimų pasekmės nebus tinkamai pašalintos, kitos intervencinės priemonės seksualinei funkcijai pagerinti gali būti nesėkmingos", - teigia daktarė Ekta Kapoor (Mayo klinikos Moterų sveikatos centro iš Minesotos, Jungtinės Amerikos Valstijos).

   

  Tyrime dalyvavo daugiau kaip 1500 40-65 metų amžiaus moterų, kurios 2015-2016 m. lankėsi Mayo klinikos Menopauzės ir moterų seksualinės sveikatos klinikoje Minesotoje. Moterys turėjo rūpesčių, susijusių su menopauze ir seksualine sveikata.

  Prieš apsilankymą jų buvo paprašyta užpildyti apklausą, į kurią buvo įtraukti klausimai apie bet kokią neigiamą patirtį vaikystėje, taip pat apie seksualinę funkciją, neseniai patirtą prievartą, jų nuotaiką, nerimą, menopauzės simptomus ir pasitenkinimą santykiais.

  Vėliau ši informacija buvo įtraukta į Mayo klinikos moterų sveikatos registrą.

  Nacionalinio vaikų sveikatos tyrimo duomenimis, maždaug 1 iš 3 vaikų yra patyręs bent vieną stresą ar traumą vaikystėje.

   

  Seksualinė disfunkcija

   

  Šio tyrimo metu tyrėjai ieškojo sąsajų tarp šių vaikystėje patirtų išgyvenimų ir vėlesnių seksualinių sutrikimų.

  Tyrime traumuojanti patirtis apibrėžiama kaip fizinė, emocinė ar seksualinė prievarta, augimas smurto, narkotikų vartojimo, psichikos sveikatos problemų ar nesaugumo dėl tėvų išsiskyrimo, skyrybų ar įkalinimo namuose.

  Tyrėjai nustatė, kad moterys, vaikystėje patyrusios keturias ar daugiau neigiamų išgyvenimų, beveik du kartus dažniau buvo lytiškai neaktyvios, palyginti su moterimis, kurios vaikystėje nepatyrė jokių neigiamų išgyvenimų. Be to, tyrimo metu nustatyta, kad jos du kartus dažniau turėjo seksualinių sutrikimų vidutiniame amžiuje.

  Seksualinė disfunkcija buvo apibrėžiama kaip nuolatinės potraukio, susijaudinimo, lubrikacijos, pasitenkinimo, orgazmo ir (arba) seksualinio skausmo problemos.

  "Atrodo, kad šis ryšys nepriklauso nuo kitų veiksnių, kurie taip pat turi įtakos moterų seksualinei funkcijai, pavyzdžiui, amžiaus, menopauzės būklės, hormonų terapijos vartojimo, nerimo, depresijos, pasitenkinimo santuoka ir neseniai patirtos prievartos", - sakė tyrimo pirmoji autorė, Floridos Mayo klinikos mokslo darbuotoja daktarė Mariam Saadedine.

  Autoriai teigė, kad dabar šias išvadas reikia įvertinti su įvairesnėmis moterų grupėmis. Į ją turėtų būti įtrauktos žemesnės ekonominės padėties moterys ir tos, kurių galimybės naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis yra ribotos.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  tyrimas

  patvirtina

  vaikystėje

  patirta

  trauma

  turėti

  įtakos

  suaugusios

  moters

  lytiniam

  gyvenimui