Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Viskas, ką turėtumėte žinoti apie apgamų šalinimą. Kaip vyksta apgamų šalinimas, ar tai saugu?

  Apgamų šalinimas yra procedūra, kuria siekiama pašalinti odos apgamus ar išaugas, siekiant estetinio, psichologinio ar netgi medicininio tikslų. Tai gali būti atliekama įvairiais būdais, priklausomai nuo apgamo tipo, dydžio ir vietos. Apgamų šalinimas – nesudėtinga ir saugi procedūra, kai tam tikrose kūno vietose naikinami dėl estetinių problemų, higienos nepatogumų keliantys odos dariniai. Kai apgamai dirginami papuošalais, aksesuarais, plaukų šalinimo priemonėmis, tai gali paskatinti greitesnius apgamų pakitimus.

  Dermatologas gali pašalinti apgamą, atlikdamas tokias procedūras kaip užšaldymas ir išpjovimas. Metodas gali skirtis priklausomai nuo apgamo dydžio, vietos ir nuo to, ar įtariama, kad apgamas yra vėžinis.

  Apgamai yra įprasti odos dariniai. Tikriausiai ant veido ir kūno turite ne vieną. Amerikos dermatologijos akademijos duomenimis, dauguma žmonių kur nors ant odos turi nuo 10 iki 40 apgamų.

  Dauguma apgamų yra nekenksmingi ir dėl jų nerimauti nereikėtų. Jei apgamas nėra vėžinis, jo šalinti nereikia, nebent jis jus vargina. Tačiau jei jums nepatinka, kaip apgamas veikia jūsų išvaizdą, arba jei jis erzina trindamasis į drabužius, vis tiek galima jį pašalinti.


  Kaip šalinamas apgamas? Ar pašalinus apgamą lieka randas?
  Iškilius epidermalinius apgamus  galime šalinti lazeriu. Lazerinė procedūra yra labai greita, paprasta, moderni ir mažai skausminga. Po šios procedūros susiformuoja  šašelis, kuris greitai nukrenta – lieka rausva dėmelė, kuri gali išnykti po mėnesio ar pusmečio. Nurimus kraujagyslinei reakcijai lieka balta dėmė. Tiems, kurie turi polinkį į randus, ši dėmelė gali būti ryškiau matoma, kitiems sugyja labai gražiai ir bevei visai nesimato.  Lazeriu apgamus galima šalinti bet kurioje kūno vietoje.

  Pacientai dažnai kreipiasi ir dėl lygių apgamų, kurie atrodo kaip dėmės. Tokios dėmės nei lazeriu, nei elektra, nei jokiais kitais būdais išskyrus chirurginį nėra šalinamos. Tačiau chirurginis šalinimas atliekamas tik tuo atveju, jeigu apgamas turi atipijos požymių (kinta jo spalva, dydis, keičiasi kraujagyslių tinklas, yra šviesesnių ar tamsesnių vietų, pūslelių, šašų), nes po bet kokio chirurginio pjūvio visada lieka randas.

  Tik chirurginiu būdu šalinami ir supiktybėję apgamai.


  Populiariausias apgamų šalinimas yra lazeriu
  Apgamų šalinimas lazeriu – tai saugus metodas šalinant tiek paviršinius, tiek gilesnius odos darinius.

  Gerybiniai odos dariniai – minkštosios fibromos (papilomos), seborėjinės keratozės, virusinės karpos, kraujagysliniai dariniai (hemangiomos, angiomos), kai kurių rūšių apgamai, saugiai šalinami chirurginiu CO2 ar kitais lazeriais.

  Ar galima darinį šalinti lazeriu ir kokį būdą geriausia pasirinkti, sprendžia gydytojas dermatologas konsultacijos metu.

  Pigmentiniai dariniai ištiriami dermatoskopu ir tik nekylant abejonių, kad navikas gerybinis, atliekama šalinimo procedūra lazeriu. Esant reikalui, gydoma vieta nuskausminama patepant nuskausminančiu kremu arba suleidžiant anestezuojančio tirpalo, todėl procedūra didesnių nemalonių pojūčių nesukelia.

  Po gydymo lieka žaizdelė (jos dydis priklauso nuo buvusio darinio dydžio), apsitraukusi sausu šašu, kuris per 5-12 dienų nukrenta. Skirtingai nuo kitų gydymo metodų, lazerinės procedūros metu nėra instrumentų kontakto su pažeista oda, sumažėja infekcijos rizika, greitesnis gijimas.

  Pašalinius paviršinius darinius, dažniausiai randų nelieka, pasitaiko laikinų ar pastovių pigmentacijos pakitimų (balkšvos dėmelės).

  Šalinant gilesnius darinius, lieka randeliai, juos galima gydyti tepant vaistus ar atliekant kitas procedūras priklausomai nuo rando tipo.

  Vieno darinio šalinimo procedūra užtrunka 15-30 min. Po jos pacientas iškart gali grįžti į savo kasdieninę veiklą.

   

  Populiariausias apgamų šalinimas yra lazeriu

   

  Ar yra veiksmingų apgamų šalinimo būdų namuose?
  Keliose interneto svetainėse pateikiama patarimų, kaip pašalinti apgamą namuose. Neįrodyta, kad šie metodai veiksmingi, o kai kurie gali būti pavojingi. Vis dėlto niekada neturėtumėte šalinti apgamų namuose. Apgamą turėtų šalinti medicinos specialistas, pavyzdžiui, dermatologas, kuris gali jį nusiųsti į laboratoriją, kad būtų įvertintas vėžys. Saugesnis būdas paslėpti apgamus, jei dėl jų nerimaujate, yra padengti juos makiažu. Jei iš apgamo auga plaukeliai, saugu juos nukirpti arba saugiai nuskusti.


  Kokios priežastys lemia problemas?

  Gydytoja dermatovenerologė aiškina, kad yra įgimti ir įgyti apgamai. Įgimti apgamai, atsiranda nuo gimimo ir didėja augant mūsų kūno svoriui, o įgyti – gali atsirasti vaikystėje, jų daugėti gali bėgant metams dėl genetinio polinkio į apgamų gausumą.

  „Genetinis polinkis į apgamų gausumą dar nereiškia polinkio į piktybinius susirgimus ir atvirkščiai, jeigu pacientas turi mažai apgamų dar nereiškia, kad jis negali susirgti odos vėžiu“, – teigia dermatovenerologė.

  Įmanoma įvardyti ir kitas priežastis, dėl kurių gali ne tik atsirasti naujų apgamų, bet ir supiktybėti esami – tai pažeidimai, kuriuos sukelia ultravioletiniai (UV) saulės ar soliariumo spinduliai, ypač, kai nenaudojamos apsauginės priemonės su SPF.

  „Piktybinis darinys gali atsirasti sveikoje odoje arba jis gali vystytis dėl apgamo pakitimų, kuriuos nulemia saulės ar soliariumų skleidžiami spinduliai. Be to, piktybiniai dariniai gali vystytis ir dėl įgimtų priežasčių – paveldimumo“, – aiškina gydytoja dermatovenerologė.


  Kokie yra piktybinių apgamų požymiai?
  Jeigu apgamas per mėnesį padidėjo du kartus, keičiasi jo spalva, pradeda kraujuoti ar šlapiuoti, niežėti, jo kraštai asimetriški, tikėtina, kad toks apgamas bus piktybinis. Iškilūs apgamai turi mažesnę tikimybę supiktybėti, be to, žmonės į juos dažniau atkreipia dėmesį ir greičiau pastebi pakitimus.  O į tuos, kurie yra lygūs ir primena dėmes, dažnai nekreipiama dėmesio, nors jie supiktybėja dažniau.  Beje, melanoma dažnai prasideda net ne nuo apgamo, o nuo naujai atsiradusios dėmelės odoje.

   

  Kiek kainuoja apgamų šalinimas?
  Apgamų šalinimas kaina negąsdina ir yra atliekamas tiek Valstybinės ligonių kasos finansuojamose, tiek privačiose gydymo įstaigose. Nemokamai ar su nedidele priemoka atliekamos tos procedūros, kurios reikalingos esant rizikai susirgti, aptikus įtartinų pakitimų ar nustačius ligą.

  Norintiems pašalinti apgamus dėl estetinių priežasčių ar pageidaujantiems sutaupyti laiko, galima kreiptis į privačias klinikas. Jose apgamo šalinimo kaina priklauso nuo jo dydžio ir paprastai svyruoja nuo keliasdešimt iki poros šimtų eurų. Sutaupyti galima šalinant kelis apgamus vienu metu. Papildomai gali kainuoti gydytojo konsultacija, nuskausminamieji ir pašalinto darinio kilmės ištyrimas.


  Išvados
  Jei turite apgamą, kuris nesikeičia ir nekelia jums rūpesčių, geriausia jį palikti ramybėje. Tačiau jei jums nepatinka, kaip apgamas veikia jūsų išvaizdą, arba jei jūsų drabužiai jį dirgina, kreipkitės į dermatologą, kad jis būtų saugiai pašalintas.

  Taip pat būtinai kreipkitės į dermatologą, jei apgamas pakeitė spalvą, dydį ar formą arba jei jis parausta. Tai gali būti odos vėžio požymiai. Patikrinus ir pašalinus galimai vėžinį apgamą, galima užkirsti kelią vėžio plitimui. Apgamų šalinimas gali būti puikus būdas pagerinti išvaizdą ir pasitikėjimą savimi. Tačiau prieš pradėdami procedūrą, svarbu konsultuotis su patyrusiu gydytoju, kad būtų nustatytas geriausias gydymo būdas ir įvertintos galimos rizikos. Atminkite, kad svarbiausia yra jūsų sveikata ir saugumas.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  viskas

  turėtumėte

  žinoti

  apgamų

  šalinimą

  vyksta

  šalinimas

  saugu