Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kraujotakos sistemos ligos -

  Aortos vožtuvo nesandarumas

  Apie ligą
  Aortos vožtuvo nesandarumas – tai širdies yda, kurios metu nepilnai užsidaro aortos vožtuvas ir dalis kraujo iš aortos grįžta į kairįjį skilvelį. Širdis – raumeninis organas, kurį sudaro keturios kameros: aukščiau esantys prieširdžiai ir žemiau esantys skilveliai. Tarp dešiniosios ir kairiosios širdies pusės yra raumeninė pertvara, dešinįjį prieširdį ir skilvelį skiria taip vadinamas triburis vožtuvas, kairįjį prieširdį ir skilvelį – dviburis (mitralinis) vožtuvas. Toje vietoje, kur kairysis skilvelis jungiasi su didžiausia organizmo kraujagysle aorta taip pat yra vožtuvas (aortos vožtuvas). Dar vienas vožtuvas yra dešiniajame skilvelyje, kuris kraują išstumia į plaučių arteriją (plaučių arterijos vožtuvas). Pagrindinė vožtuvų funkcija – leisti kraujui tekėti tik viena kryptimi. Aortos vožtuvo nesandarumas dažniau pasireiškia vyresnio amžiaus vyrams. Tarp visų sergančių širdies ydomis, aortos vožtuvo nesandarumas diagnozuojamas 10% pacientų.   Ligos priežastis Bet kuri būklė pažeidžianti aortos vožtuvą, gali sukelti aortos vožtuvo nesandarumą. Pagrindinė priežastis – infekcinis endokarditas. Didžiausioje rizikos grupėje yra intraveniniai narkomanai ir žmonės, kuriems gydymui ar diagnostikai taikomos įvairios invazinės procedūros. Aortos vožtuvo nesandarumą gali sąlygoti ir įgimtos širdies ydos (pvz., viena ar dvi vožtuvo burės vietoj trijų), traumos, vožtuvo susidėvėjimas dėl amžiaus.  
  Trumpai apie simptomus
  Esant nesandariam aortos vožtuvui, dalis kraujo grįžta atgal į kairį skilvelį. Jam tenka didesnis krūvis, kadangi nuolat reikia išstumti didesnį kraujo kiekį. Ilgą laiką jokių simptomų nebūna, kadangi širdies raumuo yra stiprus. Tačiau ligai įsisenėjus, skilvelio sienelė sustorėja, išsiplečia ir nesugeba normaliai susitraukti. Tuomet pasireiškia klinikiniai požymiai: Nuovargis, silpnumasPasunkėjęs kvėpavimas, dusulysAlpimasKrūtinės skausmas fizinio krūvio metu.  
  Diagnostika
  i taikomos įvairios invazinės procedūros. Aortos vožtuvo nesandarumą gali sąlygoti ir įgimtos širdies ydos (pvz., viena ar dvi vožtuvo burės vietoj trijų), traumos, vožtuvo susidėvėjimas dėl amžiaus.   Simptomai Esant nesandariam aortos vožtuvui, dalis kraujo grįžta atgal į kairį skilvelį. Jam tenka didesnis krūvis, kadangi nuolat reikia išstumti didesnį kraujo kiekį. Ilgą laiką jokių simptomų nebūna, kadangi širdies raumuo yra stiprus. Tačiau ligai įsisenėjus, skilvelio sienelė sustorėja, išsiplečia ir nesugeba normaliai susitraukti. Tuomet pasireiškia klinikiniai požymiai: Nuovargis, silpnumasPasunkėjęs kvėpavimas, dusulysAlpimasKrūtinės skausmas fizinio krūvio metu.   Diagnostika Liga nustatoma išsiaiškinus skundus, atlikus fizinį ištyrimą. Diagnostikai svarbūs širdies auskultaciniai duomenys. Atliekama krūtinės ląstos rentgenograma, širdies ultragarsinis tyrimas.  
  Gydymas
  Kuomet aortos vožtuvo nesandarumas yra nedidelio laipsnio, pakanka tik klinikinio stebėjimo. Medikamentinis gydymas nepašalina atgalinės kraujo srovės, tačiau vaistais galima sureguliuoti kraujo spaudimą. Dažnai pasireiškus šios ligos požymiams jau būna reikalingas chirurginis gydymas. Vienais atvejais sustiprinamas savas vožtuvas, kitais atvejais implantuojamas naujas vožtuvas.

  Ligų paieškos žymos:

  aortos

  vožtuvo

  nesandarumas