Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Akies ir jos priedinių organų ligos -

  Tinklainės atšoka

  Apie ligą
  Tinklainė dengia vidinį akies obuolio paviršių ir perduoda vaizdinius impulsus regos nervui. Ji sudaryta iš dviejų sluoksnių: neurosensorinė tinklainė, kurioje išsidėstę fotoreceptoriai, ir tinklainės pigmentinis epitelis. Tinklainės atšoka – tai šių dviejų sluoksnių atsidalijimas ir subretininio tarpo susidarymas. Dažniausiai pasitaiko regmatogeninis atšokimas, sukeltas plyšių, skylių neurosensorinėje tinklainėje, dėl ko skystis iš stiklakūnio patenka į tarpą tarp minėtų tinklainės sluoksnių. Taip pat apsitaiko trakcinis atšokimas, kai tinklainę tempia išilgai paviršiaus augančios membranos (dažna diabetinės retinopatijos komplikacija), bei eksudacinis tinklainės atšokimas, kai dėl gyslainės tumoro, uveito ar kitų priežasčių kaupiasi subretininiame tarpe.  
  Trumpai apie simptomus
  Regmatogeninės tinklainės atšokos metu pasireiškia akyse plaukiojančios drumstys, žaibavimas, akipločio sumažėjimas, suprastėjęs regėjimas. Pradžioje suprastėja periferinis regėjimas (sumažėja akiplotis, t.y., erdvė, kurią mato nejudanti akis), vėliau sutrinka centrinis regėjimas – akies sugebėjimas skirti daiktų kontūrus. Trakcinė tinklainės atšoka gali kartu būti su regmatogenine atšoka. Ją sunku gydyti, todėl labai svarbu laiku tinkamai gydyti diabetinę retinopatiją, kad būtų šios komplikacijos išvengta. Eksudacinės tinklainės atšokos metu simptomai priklauso nuo tinklainės pažeidimo vietos. Labiausiai pastebimas požymis – sutrikęs centrinis regėjimas.  
  Diagnostika
  Dėl pasireiškusių simptomų būtina oftalmologo konsultacija. Jis atlieka specialius tyrimus, kaip periferinis akiplotis kontroliniu testu. Taip pat apžiūrimas akies dugnas ir nustatomas, ar normalus akies raudonas dugno refleksas.  
  Gydymas
  Gydoma chirurginiu būdu. Atliekama tinklainės plyšio uždarymas, susikaupusio skysčio pašalinimas, atšokusios tinklainės pritvirtinimas prie pigmentinio epitelio. Regėjimo sugrįžimas priklauso nuo tinklainės atšokimo laiko ir vietos. Jei atšoka įvyko prieš kelias dienas, prognozė paprastai gera. Eksudacinei atšokai esant, kartais pasitaiko spontaninis tinklainės prigulimas.

  Ligų paieškos žymos:

  tinklainės

  atšoka