Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Ausies ir speninės ataugos ligos -

  Ausies būgnelio perforacija

  Apie ligą
  Ausis skirstoma į tris dalis: išorinę, vidurinę ir vidinę. Išorinė ausis prasideda ausies kaušeliu ir baigiasi ties būgneliu. Ausies būgnelis sustiprina į ausį patenkančias garso bangas bei apsaugo vidurinėje ir vidinėje ausyje esančias struktūras nuo aplinkos veiksnių. Ausies būgnelio perforacija – tai jo plyšimas kurioje nors dalyje (skylė būgnelyje).   Ligos priežastis Ausies būgnelis gali plyšti dėl labai įvairių priežasčių. Ausies būgnelį galima netyčia pradurti įvairias smailiais daiktais (dažniausiai pasitaiko mažiems vaikams). Viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurių perforuoja būgnelis yra vidurinės ausies infekcija. Kartais pasitaiko akustinė trauma – nuo labai stipraus garso pvz. įvykus sprogimui.  
  Trumpai apie simptomus
  Ausies būgnelio plyšimas gali pasireikšti šiais simptomais: Klausos susilpnėjimu pažeista ausimiGalvos svaigimuLabai dažnas simptomas – prieš tai buvęs stiprus skausmas staiga aprimstaIš ausies bėgantis sekretas.  
  Diagnostika
  Nustatyti ausies būgnelio perforaciją nėra sudėtinga. Įvertinami paciento skundai, tuomet atliekama ausies landos apžiūra. Pasitelkus šviesos šaltinį matomas ausies būgnelis ir jo pakitimai. Aptikus plyšusį ausies būgnelį reikia atlikti įvairius tyrimus, siekiant nustatyti pagrindinę priežastį, dėl kurios buvo pažeistas ausies būgnelis.  
  Gydymas
  Nedideli plyšimai dažniausiai sugyja savaime. Tam tikrais atvejais prireikia operacijos, vadinamos timpanoplastika (atstatomas ausies būgnelio vientisumas).

  Ligų paieškos žymos:

  ausies

  būgnelio

  perforacija