Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Ausies ir speninės ataugos ligos -

  Ausies trimito uždegimas

  Apie ligą
  Ausis skirstoma į tris dalis: išorinę, vidurinę ir vidinę. Išorinė ausis prasideda ausies kaušeliu ir baigiasi ties būgneliu. Ertmė tarp ausies būgnelio ir vidinės ausies yra vadinama vidurine ausimi. Šioje klausos sistemos dalyje yra kelios svarbios struktūros: klausos kauliukai, trimitas (plonas ilgas vamzdelis sujungiantis vidurinę ausį su nosiarykle; jo pagalba yra išlyginamas oro slėgis ir vidurinė ausis išvaloma nuo gleivių. Ausies trimito uždegimas – tai būklė, kai dėl įvairių priežasčių sutrinka Eustachijaus vamzdelio funkcija. Labai dažnai ausies trimito uždegimas sąlygoja ir vidurinės ausies uždegimą.   Ligos priežastis Ligą dažniausiai sukelia peršalimas, gripas, kitos ligos, pažeidžiančios viršutinius kvėpavimo takus. Uždegimas gali prasidėti ir tuomet, kai vamzdelis užspaudžiamas išvešėjusių adenoidų ar navikinio proceso.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindinis simptomas – ausies užgulimas (prikurtimas). Gali būti jaučiamas skausmas ausyje dėl būgnelio įsitempimo pakitus slėgiui vidurinėje ausyje.  
  Diagnostika
  Atliekama ausies apžiūra (otoskopija). Naudojant šviesos šaltinį apžiūrimas ausies būgnelis (įtrauktas). Atliekama timpanometrija. Tai labai naudingas tyrimas, jo metu nustatomas būgnelio judrumas, slėgis būgninėje ertmėje.  
  Gydymas
  Dažniausiai neskiriamas joks specifinis gydymas. Pakanka gydyti pirminį susirgimą (dekongestantai – nosies lašai, antihistamininiai vaistai – priklauso nuo susirgimo). Simptomams lengvinti gali būti atliekamas Valsalvės manevras: rankomis uždengiama nosis ir burna, bandoma pūsti orą (taip prapučiamas Eustachijaus vamzdelis ir kuriam laikui simptomai pagerėja).

  Ligų paieškos žymos:

  ausies

  trimito

  uždegimas