Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Ausies ir speninės ataugos ligos -

  Otosklerozė

  Apie ligą
  Otosklerozė – tai tam tikri kaulinio audinio pokyčiai, sutrikdantys klausos kauliukų veiklą ir sąlygojantys progresuojantį klausos blogėjimą. Liga dažniau pasitaiko vidutinio amžiaus moterims.   Ligos priežastis Tiksli šio susirgimo priežastis nėra aiški. Manoma, jog liga gali būti susijusi su paveldimumu. Sergant otoskleroze yra ardomas normalus kaulinis audinys, o vietoj jo formuojasi spondiozinis (mažesnio tankio, ne toks tvirtas) audinys. Vykstant šiems procesams yra įtraukiami kai kurie klausos kauliukai (kilpa), kurie pamažu praranda savo judrumą ir nesugeba normaliai perduoti garsinio signalo.  
  Trumpai apie simptomus
  Ligai būdingi šie klinikiniai simptomai: Prikurtimas, klausos blogėjimas,Ūžesys ausyse,Galvos svaigimas.  
  Diagnostika
  Otoskopijos (ausies apžiūros) metu nenustatoma jokių reikšmingų pokyčių, nors žmogus skundžiasi pablogėjusia klausa. Atliekamas kamertoninis tyrimas, audiometrija (nutatomas klausos pakenkimo tipas).  
  Gydymas
  Kol nėra žymaus klausos pablogėjimo, gali būti netaikomas joks gydymas. Kartais prireikia klausos aparatų. Gali būti taikomas ir chirurginis gydymas, kurio metu atstatoma garso pravedimo sistema (kauliukas pakeičiamas dirbtiniu protezu).

  Ligų paieškos žymos:

  otosklerozė