Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Ausies ir speninės ataugos ligos -

  Pūlingas vidurinės ausies uždegimas

  Apie ligą
  Pūlingas vidurinės ausies uždegimas – tai ausies susirgimas, kurį dažniausiai sukelia bakterinė, rečiau kitos kilmės infekcija. Ertmė tarp ausies būgnelio ir vidinės ausies yra vadinama vidurine ausimi. Šioje klausos sistemos dalyje yra kelios svarbios struktūros: klausos kauliukai, trimitas. Ūminis vidurinės ausies uždegimas pasitaiko pakankamai dažnai, ypač mažų vaikų tarpe.   Ligos priežastis Dažniausiai susirgimą sukelia bakterijos ar virusai. Infekcija į vidinę ausį paprastai patenka per trimitą (Eustachijaus vamzdelį) sergant peršalimu, gripu ar kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Trimitas - plonas ilgas vamzdelis sujungiantis vidurinę ausį su nosiarykle; jo pagalba yra išlyginamas oro slėgis.   Rizikos faktoriai Pagrindiniai ligos rizikos veiksniai: amžius (dažniausiai serga vaikai nuo 6 mėn. iki 2 metų), sezoniškumas (šaltuoju metų laiku sergama dažniau), gyvenimas nevėdinamose, drėgnose patalpose.  
  Trumpai apie simptomus
  Pūlingam vidurinės ausies uždegimui būdingi šie simptomai: Stiprus ausies skausmas,Prikurtimas. Ligai progresuojant, jei įvykstą būgnelio plyšimas, skausmas sumažėja, iš ausies gali tekėti pūliai.  
  Diagnostika
  Ligai nustatyti visų pirma atliekama ausies landos apžiūra (otoskopija). Jos metu nustatoma būgnelio būklė, pūliai už būgnelio ir kiti būdingi požymiai. Vėliau atliekama audiometrija – nustatomas klausos pakenkimo tipas. Tiriamas ir kraujas (jame gali būti stebimi infekcijai būdingi požymiai). Esant galimybei imama tiriamoji medžiaga tiksliam sukėlėjų nustatymui (jei infekcija bakterinės kilmės).  
  Gydymas
  Gydymui naudojami šilti ausies kompresai, specialūs lašai į ausis. Dažniausiai taip pat skiriamas ir antibakterinis gydymas.

  Ligų paieškos žymos:

  pūlingas

  vidurinės

  ausies

  uždegimas